10PCS/МНОГУ 200WNA1 PQ200WNA1ZPH TO252 IC Ниска Моќност-Загуба на Напон Регулатори ADJ 1А SC63

10PCS/МНОГУ 200WNA1 PQ200WNA1ZPH TO252 IC Ниска Моќност-Загуба на Напон Регулатори ADJ 1А SC63

DEN 278.40

Тековен

Datasheets PQ200 WNA1 ZPH Стандарден Пакет 3,000 Категорија Интегрирани Кола (Идентичен) Семејството PMIC - Регулатори на Напон - Линеарна Серија - Пакување Лента & Ролна (TR) Регулаторот топологија која како рбет Позитивни Прилагодливи Напон - Излез 3 V ~ 20 V Тековната Излез 1А Напон - Испаѓање (Типична) - Број на Регулатори на Напон 1 - Текст 3.5 V ~ 24 V и Тековната Ограничување (Min) - Оперативни температури -40°C ~ 85°C Монтажа Тип на Површината Планината Пакет / Случај ДА-252-5, DPak (4 Доведува + Tab), ДА-252 AD Снабдувач Уред Пакет SC-63 Други Имиња 425-2678-2
PQ200 WNA1 ZPH-ND


Останатите карактеристики

Температурата На Работа:
PDF
Број На Модел На:
PQ200WNA1ZPH
Напон:
PDF
Состојба:
Нови
Моќ Дисипација:
PDF
Тип:
PDF
Примена:
PDF

Слични понуди

W9812G6JH-6 TSOP
  • Обновено

W9812G6JH-6 TSOP

162.24 DEN 154.00

мал профит, но брз промет гарантира квалитетот Ако ви требаат повеќе ве молиме контактирајте со нас, Ние