TFV4-306 AC/DC24V 0-10V/4-20mA Пропорционален Вентил Actuator Modulating Вентил Actuator 6Nm Мешање Вентил Actuator

TFV4-306 AC/DC24V 0-10V/4-20mA Пропорционален Вентил Actuator Modulating Вентил Actuator 6Nm Мешање Вентил

DEN 4147.00
-5 %
DEN 4365.60

Тековен


Еднаков процент проток карактеристика гаранции вентил перформансите на стабилност.м
Агол на ротација : 90°
Прирачник рачка
Автоматски систем за заштита од преоптоварување
Упатство за селекција на топката ротација на ветер : В.
Заштита на ранг : IP54
Работата време : 50-тите години-120 S
______________________________________________________________
Инсталации Конекција :
24 VAC/DC+/-15%, во сразмер (0-10 VDC, 0-10 VDC/4-20 Ma)
Црна жица и кафеава жица се на власт жица.
Actuator : TFV4-306 24 VAC/DC±15%, пропорционално 0-10 V/4-20m A.
_______________________________________________________________
Опис :
ТФ пропорционален вентил се состои од TFV4 - серија ротари actuator и DN15-DN50 месинг топката вентил.
______________________________________________________________
Инсталација :
______________________________________________________________
Како да монтажа на вентил тело со actuator?
.
Контрола на топката вентили се широко се користи во HVAC систем, систем за греење, опрема за третман на вода и вода работи контрола во индустриска автоматизација, како што се : AHU, месо воздух ракување единица, диференцијални притисок единица за контрола и топлина екс-промени за проток регулатива и on/off контрола.
_______________________________________________________________
Функција :
Излезен вртежен момент : 4 N. В W, фабрика поставување е C.
Жолта жица прифати 0-10 V контрола сигнал за контрола на залистоци се отвораат агол.
На actuator е контролирана од страна на modulating/исклучување , пропорционален систем за контрола и да се движи топката на вентил, за да отворање позиција диктирани од страна на контролниот сигнал.
_______________________________________________________________
Дали сте нов купувачот? Ве молиме бидете сигурни дека вашата вентил телото можат да бидат инсталирани на
TFV4-306 actuator според следниве demension.


Останатите карактеристики

Бренд Име:
Tsai Фан
Материјал:
Дувачкиот
Притисок:
Среден Притисок
Структура:
Топката
Број На Модел На:
TFV4-306
моќност:
24v
Производот:
Modulating Вентил Actuator
Вртежен момент:
6Nm
Вклучување/Исклучување На Време:
50-90sec
Прирачник Рачка:
Yes
Заштита На Ранг:
IP54
Текст За Контрола На Сигнал:
0-10V/4-20mA

Слични понуди