Стоматолошка Лабораторија Saeshin СИЛНА 207B+107 40000 ВРТЕЖИ во минута Микро Моторни Полирач Handpiece

Стоматолошка Лабораторија Saeshin СИЛНА 207B+107 40000 ВРТЕЖИ во минута Микро Моторни Полирач Handpiece

DEN 17738.00
-5 %
DEN 18672.00

Тековен

Карактеристики :
1. Големина : 150x28mm (Должина/Дијаметар)
2. Тежина : 340g
3. Макс Вртежен Момент : 8.9 Ncm
4. Temperation Зголемување : 8℃ макс (не-оптоварување),16℃ макс(оптоварување)
5. Ротација Трансфер : Foreward/Обратна , одложен пренос, пренесување, без исклучување на моторот.
6. Случај Димензија : 190×140×72mm (L/ W/ H)
7. Случај Тежина : 2.4 кг (нето)
8. Моќност : 250 VAC/5 A
9. Излезна моќност : 120 W
10. Стенд-бај потрошувачка на енергија :
11. Брзина : 0~50000 RPM (Рачно Stepless прилагодливи)
12. Брзина на Екранот : 0~50000 дигитален дисплеј, presetting брзината на ротација е дозволено.
13. Самостојно решавање на проблеми : 8 неуспех кодови, E0~E7.
14. Брзина флуктуација :
15. Start time : 1.1 дик
16. Контрола на брзината методи : Рачно, Нога панел(on/off)
17. Спој заштита : се Прегрее, преоптоварување, прекуструјна (Automatical заштита)
18. Случај Материјал : Целосна метал
19. Случај боја : Црна
20. SKU : SA-D-W-50-110-НИ SA-D-W-50-220-ЕУ
Содржина :
1 x главната единица
1 x 50,000 ВРТЕЖИ во минута Handpiece
1 x подножјето на возилото
1 x кутија
други додатоци


Останатите карактеристики

боја:
110V, 220V
Тип На Објект:
Белење На Заби
Големина:
Small
НЕТО-WT.:
35g

Слични понуди