220V/50 Hz 303D Висока моќност доведе слободни лемење станица Дигитален дисплеј заварување станица 120W моќ ,контрола microcomputer

220V/50 Hz 303D Висока моќност доведе слободни лемење станица Дигитален дисплеј заварување станица 120W моќ

DEN 12432.00

Тековен


220 V/50 Hz 303 D Висока моќност доведе слободни лемење станица Дигитален дисплеј заварување станица 120 W
моќ ,контрола microcomputer
Забележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги плати
данок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни за
никаква царина или данок на увоз
ако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35
Сликата покажува :
Спецификација :
Име : Дигитални лемење станица
Модел : 303 D
Напон : 220 V
Фреквенција : 50 Hz
моќност : 120 W
Работна околина температура : 50-500 ℃
температурна стабилност : + 1 C (без оптоварување)
железо главата отпорност на земјата : Спиење / исклучување време : 0-99min
Пакување големина : 20 * 15 * 13cm
Тежина : 3kg
Answer : ___________________________ Note : Изберете 303 D (digital lead-free интелигентни лемење станица 120 W)
Карактеристики:
1) 120 W висока моќност дизајн,
2) лозинка тип температура заклучување на функцијата, ефективно гарантира процес на производство.
3) анти-статички дизајн, различни од железо главата за да изберете од.
4) високо eddy current греење, брзо затоплување и брзо враќање на температурата, за да се постигне lead-free лемење.
5) microcomputer контрола, копчето тип температурна регулација, дигитални температурна калибрација, и automatic спиење и автоматско исклучување функција.


Останатите карактеристики

Бренд Име:
ZJMZYM
Број На Модел На:
303D
is_customized:
Yes
Број На Производ:
FC1459
Име:
Дигитални Лемење Станица
Модел:
303D
Напон:
220V
Фреквенција:
50 Hz
моќност:
120W
Големина:
165*130*110mm
боја:
Црна
Пакување големина:
20*15*13cm
Тежина:
3kg

Слични понуди