Бесплатен Превозот FA350 Пневматски Механички Залисток 1/4 Механичка Контрола Вентил 5 Порта 3 Начин на Возилото Вентил Нога Вентил NBSANMINSE

Бесплатен Превозот FA350 Пневматски Механички Залисток 1/4 Механичка Контрола Вентил 5 Порта 3 Начин на Возилото

DEN 1732.32

Тековен

2 Голема количина купувањето ,ве молиме контактирајте го нашиот онлајн услуга за да побара повеќе економски превозот начин или се разговара за повеќе прилично цена 3 место По ред ,ве молиме заштита на порака од вашиот Aliexpress или мобилен ,можеме да контактираме за детали за испорака адреса, прогласи вредност ,Фактура вредност или другите .75 мм Пневматски објект притисок опсег е 0-8bar(0. Ако некој објект да не се прикажуваат NPT ,ве молиме контактирајте го нашиот онлајн услуга за прашам NPT тема FRL ,Месинг Вентил , Пневматски Електромагнетниот Вентил : 06=1/8 08=1/4 10=3/8 15=1/2 ИЛИ 01=1/8 02=1/4 03=3/8 04=1/2 06=3/4 08=1 Агол Седиште Вентил,Пулсот Вентил , Механички Залисток ,Пневматски Silencer : 06=1/8 08=1/4 10=3/8 15=1/2 20=3/4 25=1 32=1-1/4 40=1-1/2 50=2 65=2-1/2 80=3 Игла Вентил ,Пневматски Фитинг : 01=1/8 02=1/4 03=3/8 04=1/2 06=3/4 08=1 Топката Вентил : 04=1/8 06=1/4 08=3/8 15=1/2 20=3/4 25=1 32=1-1/4 40=1-1/2 50=2 Проверете Вентил : 08=1/4 10=3/8 12=1/2 16=3/4 20=1 25=1-1/4 30=1-1/2 40=2 PUL0425, (4-2. 8 MPa (2 – 8 kgf / cm ⊃2; )
Ефективна Пресек Област : 8 mm ⊃2;
Порт Големина G , NPT , достапни во прилог
Flowmeter
Стр . По продажба Забелешка : 1. Предмети мора да се врати во нивната оригинална состојба за наплата или размена . Логистика даден датум е 90days за Бразил ,други се 60 дена . Задоволни со нашите производи , ве Молиме не заборавајте да ни даде пет-ѕвезда пофалба ,y нашите одобрување е најголема афирмација и поддршка за нашите производи 6.8 Mpa) Хидраулични објект притисок опсег е 0-300bar(30 Mpa) ве Молиме да не работат повеќе од пропишаното притисок опсег. 2
Апликации
ФВ серија подножјето на возилото вентил рачно управувани користите за брзо насока промена на секаде и во секое време е потребно функција се бара од страна на оперативен прирачник,Поради лесен и флексибилен оперативни,тоа беше широко се користи во Пневматски систем
3 начин 2 позиција електромагнетниот вентил , 3/2 електромагнетниот вентил , 5 начин 2 позиција електромагнетниот вентил , 5/2 електромагнетниот вентил , Воздушниот компресор делови , Воздух Пневматски , Воздушен Притисок Вентил , Воздушен Вентил , Проверете Вентил , Компресор Воздушен Вентил , Висок Притисок, Пневматски Електромагнетниот Вентил , Механички залисток , Пневматски , Пневматски за воздушна контрола вентил , Пневматски воздушен вентил , Пневматски Проверете Вентил , Пневматски Контрола Вентил , Пневматски се справи со вентил , Пневматски делови , Пневматски Вентил , Вентил .


Останатите карактеристики

Спецификација:
FA350-8A 2-5 Rc1-4
Бренд Име:
NBSANMINSE
моќност:
упатство
Температура на Медиумите:
Нормална Температура
Број На Модел На:
FA
Структура:
Контрола
Притисок:
Низок Притисок
Standard or Nonstandard:
Стандард
Порт Големина:
Рк 1/4
Материјал:
Алуминиум
Медиуми:
Воздух
Работниот Медиум:
Филтрирани Компримиран Воздух
Амбиент И Медиумите Температура:
5 - 60 C
Работен Притисок:
0.2 ~ 0.8 Mpa

Слични понуди