OOTDTY Водоотпорен Автомобил Реле DC 12V 40A 5Pin Автомобилската Осигурач Реле Нормално Отворен m15

OOTDTY Водоотпорен Автомобил Реле DC 12V 40A 5Pin Автомобилската Осигурач Реле Нормално Отворен m15

DEN 94.00
-10 %
DEN 104.64

Тековен

OOTDTY Водоотпорен Автомобил Реле DC 12 V 40 A 5 Pin Автомобилската Осигурач Реле Нормално Отворен На Осигурач Реле е широко користен за магла светлина, раководител светлината, батерија контрола, масло pumb контрола, фан контрола, клима уред, се подигнат 1.Црвено Бакар Серпентина 2.Cu-AG-Cr легура Допир Точка 3.Црвено Бакар во Текот тековната Заштита 4.Со Осигурач,повеќе безбедно,поудобно Спецификации : Формуларот за Контакт : 1 A 1 B 1 C 2 A Контакт материјал : Алуминиум во Сребрена Оперативни Струја : 40 A Оценет Напон : DC 12 V Електрични живот : 100000 ops Механички Живот : 10000000 ops Првичниот отпор на изолација : 500 MΩ Работи Време : 7ms Ослободување Време : 5ms Амбиентална температура : -40°C~+85°C, Температура на Чување : -40°C~+155°C Престанок : КК Изградба : прашина тип Количина : 1 Компјутер Забелешка : ве Молиме овозможи 1-3мм грешка поради прирачник за мерење. pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да понуда Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме! Пакет Содржина : 1 x Pc Реле


Останатите карактеристики

Име На Модел:
1A20484
Година:
2018
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CC
Тип На Објект:
Автомобил Релеи
Објектот Ширина:
0cm
Објектот Тежина:
60g
Објектот Должина:
0cm
Материјал Тип:
Црвено Бакар Серпентина
Објектот Дијаметар:
0inch
Бренд Име:
OOTDTY
Објектот Висина:
0inch
Специјални Функции:
автомобилската реле

Слични понуди