Hantek6082BE 80MHz 250MS/s 2 Каналот аналогни oscilloscope pc базирани USB пренослив osciloscopio на алуминиум легура површина

Hantek6082BE 80MHz 250MS/s 2 Каналот аналогни oscilloscope pc базирани USB пренослив osciloscopio на алуминиум

DEN 10022.00
-10 %
DEN 11136.00

Тековен

0 интерфејс, без надворешен извор на енергија е потребно, лесен за употреба. Примерокот го оценувате 48 MS/s 150 MS/s 250 MS/s 250 MS/s 250 MS/s Спојка DC AC/DC/GND Вертикална резолуција 8 Bit се Здобијат со опсег 10m V-5 V, 9 Steps DC точност ±3% Timebase спектар 4ns-5ks 4ns-1h, 38 Чекори Вертикална прилагодливи Да Внесување заштита Диоди стегање X-Y Да ЛОК.
Карактеристики Одлична индустриски дизајн-исто anodised алуминиумско куќиште како i Pad, која не е само убава и tasteful но исто така во голема мера зголемена цврстина на алуминиум легура површина, и има добра отпорност на топлина и силна wearability. Ние ќе ви испратиме нова по добивањето на неисправни објект. Бидат погодни за лаптоп компјутер, производ на линија на одржување, се користи лесно за работа. Ако објектот е неисправен по 3 месеци, се уште можете да го испрати назад до нас. Но ќе мора да плаќаат дополнителни превозот надомест.
Модел Hantek6022 BE Hantek6052 BE Hantek6082 BE Hantek6102 BE Hantek6212 BE Канал 2 Канали пропусен Опсег 20 MHz 50 MHz 80 MHz 100 MHz 200 MHz Текст Отпорност 1 MΩ 25p F Max. FFT Еден компјутер може да се поврзете многу ОДС, да ја прошири канал лесно. Високи перформанси, 250 MS/s реално време за земање, 20 MHz-80 MHz пропусен опсег. Оперативен Систем : Windows 10, за Windows 8, Windows 7, Windows NT, Windows XP, VISTA. текст Нема Да се Активира Режимот за Auto, Нормално и Еден Предизвика Падина +/- Активирањето ниво прилагодливи Да Предизвика Тип Зголемувањето на работ, паѓа на работ Предизвика Извор CH1, CH2 CH1, CH2, ЛОКАЛ Пред/Пост предизвика 0-100% големина на Бафер 1 M 10 K-64 KB/Канал Примерок избор Да Бранови Display port/линија, бранови просек, упорност, интензитетот Мрежа Отвори/Затвори Вертикален режим CH1, CH2, Dual, ДОДАДЕТЕ Курсорот мерење Да Математика FFT, покрај тоа, одземање, множење, поделба.


Останатите карактеристики

Макс Бранови Фати Го Оценувате:
30,000 wfm/s
Бренд Име:
Hantek
Број На Модел На:
Hantek6082BE
DIY Материјали:
Електрични
Е Батеријата Demountable:
No
Дигитални Канали:
2
Рекорд Должина:
10K-64KB/Канал
Големина На Дисплеј:
Никој
Во Реално Време Земање Мостри Стапка:
250Ms/s
Бендот Ширина:
80MHz
Резолуција На Екранот:
8Bit
текст отпорност:
1Mohm 25pF
Спојување:
AC/DC/GND
Се Здобијат Со Опсег:
10mV-5V, 9Steps
DC точноста:
+/-3%
Timebase опсег:
4ns-1h, 38 Чекори
Вертикална прилагодливи :
Yes
Текст Заштита:
Диоди стегање
Активирањето Извор:
CH1, CH2, EXT
ЛОК. на текст :
Yes
X-Y :
Yes

Слични понуди