VZ-2.2 Месинг 6mm 8мм Црево Barb Конектор 2 Начин Заварување Машини Електромагнетниот Вентил 24VDC 24VAC 36VAC 220VAC 0-0.8 Mpa Заклучени или не

VZ-2.2 Месинг 6mm 8мм Црево Barb Конектор 2 Начин Заварување Машини Електромагнетниот Вентил 24VDC 24VAC 36VAC

DEN 789.60

Тековен


Спецификација : Име на Производ Електромагнетниот Вентил Модел VZ-2.2 Работен Медиум Воздух, Гас, Вода, Масло го Издржат Притисокот 0-0.8 Mpa Потрошувачка На Енергија
24 VDC 24 VAC 36 VAC 220 VAC Тип на Две Начин се Вклопуваат црево Кол
како слика покажува Надворешен Материјал Месинг, Пластични Боја Црна, Златен Тон Нето Тежина 120g Пакет Содржина 1 x Електромагнетниот Вентил
Опис : Две начин Електромагнетниот Вентил е одлична алатка за контролирање на протокот на воздух за заварување машина машини. Дувачкиот конектор, лесно да се поврзете цревото за употреба. Rotatable тип ви овозможува да го вклучите diraction лесно. Непречено тече, го Издржат Притисокот е од 0 до 0.8 Mpa. Погоден за воздух, гас, вода, масло медиум. Две води за лесна конекција.


Останатите карактеристики

Спецификација:
without Locked, with Locked
Напон:
220V, 24VDC, 24VAC, 36VAC
Материјал:
Дувачкиот
Тема Тип:
G
Actuator Режим:
Без Прирачник И Упатство
моќност:
Електромагнетниот
Извор На Енергија:
DC
Порт Големина:
6mm 8мм
Број На Модел На:
VZ-2.2 VZCT-2.2
Standard or Nonstandard:
Стандард
Температура на Медиумите:
како опис
Структура:
електромагнетниот вентил
Медиуми:
како опис

Слични понуди