Висок Квалитет 0-32V/0-5A 160W Ниска Моќност Дигитални Прилагодливи DC Напојување DC Адаптер Висока Прецизност Електрична Опрема Метар

Висок Квалитет 0-32V/0-5A 160W Ниска Моќност Дигитални Прилагодливи DC Напојување DC Адаптер Висока Прецизност

DEN 3168.00
-12 %
DEN 3600.00

Тековен

Ниска Бран & Бучава : ≤30 мвп-стр.
Висок Квалитет 0-32 V/0-5 A 160 W Ниска Моќност Дигитални Прилагодливи DC Напојување DC Адаптер Висока Прецизност Електрична Опрема Метар
Топ перформанси трошок Висока моќност густина, најмалите и компактно Алуминиумско школка, пониски EMI На микропроцесори(MCU) контрола на Користење Енкодер за да го поставите напон и струја Четири дигитални volt метар и три дигитални тековната метар тековната метар прикажува ма автоматски кога тековната подолу 1А Висока ефикасност, до 88%.3% + 20m A
Димензии(ширина x висина x длабочина)
120×55×168mm
Нето Тежина
0. Излез ЗА вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ Вати прекинувач(пресмета и да се прикажат реалните излезна енергија ) 110 VAC/220 VAC главниот моќност избор на Интелигентни заштита : Следење OVP, Следење OCP, еднократни лозинки, Излез краток спој заштита Пакет incluede
1 x Прилагодливи Префрлување DC Напојување
1 x AC кабел (САД / велика БРИТАНИЈА / ЕУ / AU Приклучокот,ве Молиме да ми кажете на вашиот избор)
1 x Упатство
Модел
CPS-3205
Операција Напон Спектар
95-132 Vac ИЛИ
198 – 264 Vac
Работата Фреквентен Опсег
45 – 65 HZ
Излезен Напон Спектар
0 – 32 V
Излезна Струја Опсег
0 – 5 A
Ефикасност (220 Vac/полно оптоварување)
≥ 87%
Полно Оптоварување на Текст Струја(220 Vac)
≤1.3% + 2 цифрениот
Константен Напон
Оптоварување Регулатива (0-100% )
≤ 30m V
Линија Регулатива(198-264 Vac)
≤ 10m V
Бран & Бучава (Врв-Peak)
≤ 30m V
Бран & Бучава (р.3% + 1 цифри
Тековната Метар Точноста
≤ 0.4 А
Без Оптоварување Текст Струја(220 Vac)
≤ 80m A
Volt Метар Точноста
≤ 0.s)
≤ 3m V
Поставете Точноста
≤ 0.0 ms
Постојан Струја
Оптоварување Регулатива(90%-10% Номинална Напон)
≤ 50m A
Линија Регулатива (198-264 Vac)
≤ 20m A
Бран & Бучава (Врв-Peak)
≤ 30m Ap-p
Поставете Точноста
≤ 0.


Останатите карактеристики

Тековниот Тип:
DC
Број На Модел На:
CPS3205II
Фаза:
еден фаза
is_customized:
Yes
Други:
види детали

Слични понуди