TF8-BH3-C Исклучете Врати Actuated Вентил Хоризонтална 3 Начин Т/L Тип Месинг 1/4 (DN8) AC110V-230V За HVAC Греење на Вода

TF8-BH3-C Исклучете Врати Actuated Вентил Хоризонтална 3 Начин Т/L Тип Месинг 1/4 (DN8) AC110V-230V За HVAC

DEN 1384.00
-11 %
DEN 1555.68

Тековен


Добредојдовте на Нашата Продавница!
******************************************************************************************
1, Фабрика директно на продажба. Ние треба 3-5 дена за производство.
2, Одговор на купувачот прашања во рок од 8-24 часа.
3, 100% Кинески бренд нови и 2 година гаранција за квалитет.
Протокот План Опција :
Производ Модел : TF8-BH3-C Производ големина : 1/4", DN8 Вентил Конец; BSP или NPT Вентил Тело Материјал : Месинг Работен Напон : AC110-230 V Отвори/затвори Време : 5 Дик Жици за Контрола Методи : CR202 CR502 (Изборен) Максимален Работен Притисок : 1.0 MPa Циркулација Медиум : Течност, Воздух Работат на струјата : 500 MA Живот време : 100,000 пати Actuator Материјал : Инженерство Пластика Запечатување Материјал : EPDM & PTFE Actuator Ротација : 90° Max. Вртежен момент на Сила : 2 Н. М Кабел Должина : 0.5 m Средина Температура : -15°~50° Течни Температура : 0 °~95° Прирачник Замени : НЕМА Индикатор : Да Заштита Класа : IP67


Останатите карактеристики

Спецификација:
T Bore Flow A, T Bore Flow B, T Bore Flow D, T Bore Flow E, L Bore
Жици За Контрола На:
CR202 Жици, CR502 Жици
Actuator Режим:
Со Настава
Бренд Име:
Tsai Фан
Број На Модел На:
TF8-BH3-В
Материјал:
Дувачкиот
Порт Големина:
1/4, DN8
Медиуми:
Вода
Структура:
Топката
Извор На Енергија:
AC
Standard or Nonstandard:
Стандард
Притисок:
Макс 1.0 Mpa
моќност:
AC 110V-230V
Температура на Медиумите:
1-95 Степен C
Напон:
AC110V-230V
Проводници:
2 жици или 5 жици
прирачник замени:
Никој
Вртежен момент:
2 Nm
Вклучување/Исклучување На Време:
5sec
сертификација:
CE/IP67
вентил тип:
3 Начин хоризонтална L Вид или Тип Т
вентил нишка:
BSP или NPT
опрема материјал:
метал опрема
Користење На Животот:
100,000 Кругови

Слични понуди