Автомобил Светлина Собранието Соларни Морон Ranger Светилка Thunderbolt Ranger Експлодира Блиц Светлина Соларна Светилка Лентата За Сите Модели Се Универзални

Автомобил Светлина Собранието Соларни Морон Ranger Светилка Thunderbolt Ranger Експлодира Блиц Светлина Соларна

DEN 963.00
-19 %
DEN 1189.44

Тековен


Опис на производот :
Соларни морон ranger светилка е нов тип на автомобил осветлување производи, производот е ослободен од инсталации, одржување слободни, производ на внатрешниот сончев полнење модул и батерија батеријата уред за складирање, интелигентен систем за контрола, вграден во повеќе начини да се изберат, ефективно подобрување на безбедноста на возење во текот на ноќта.
Употреба метод :
1. Прво, морон е поврзан со светилка за на телото да се прилагоди на орев расклатување;
2. Се применуваат на производот во пред-блок или од внатрешната страна на задните шофершајбната со морон, која може да се натопи во малку вода, која може да се зголеми на адсорпција сила на морон;
3. Се прилагоди на агол на производот ги заостри заклучување орев монтажа агол;
4. Поставете го прекинувачот за вклучување Кога на власт е вклучено, производ влегува во класичен бавно режим на блиц, и функцијата на светлината контрола, вибрации и одложување е во целост се активира, што е, автоматско возење во текот на ноќта и затворање во рок од две минути по паркинг.
5. Режим клучот е Во режимот за одбирање копче. По стартување, притиснете на ова копче за да го изберете auto промена на чекање или изберете фиксен режим. 11 Видови модели се достапни за слободен избор.


Останатите карактеристики

Емитуваат Боја:
Променливи
Температура На Боја:
4500k
Wattage:
0.5W
боја:
Црна
Тип На Објект:
Опашката Светлина Собрание
Бренд Име:
yeleno
Објектот Дијаметар:
10cm
За Возило Брендови/Модел:
Ford
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Објектот Тежина:
0.5kg
Ford Модел:
Фокус
Специјални Функции:
Универзална
Име На Модел:
Y-969
Напон:
12V
Материјал Тип:
ABS Пластика
Потекло:
Кина
Производителите:
yeleno
моќност:
5.4 ма
Електрична струја:
2mA
Применливи Возило:
Сите модели се универзални
Појавување на односот:
Применливи
материјал квалитет:
ABS+ Електронски компоненти
Модел:
Y-969
Адаптивно модел:
сите
боја:
Црна

Слични понуди