СРЕЌА Боја на Екранот Риба Пронаоѓач Ехо Sounder 100 Sonar LCD за Ледено Зимско Пловењето Крап Риболов Fishfinder руската водич # C9

СРЕЌА Боја на Екранот Риба Пронаоѓач Ехо Sounder 100 Sonar LCD за Ледено Зимско Пловењето Крап Риболов Fishfinder

DEN 1468.00
-38 %
DEN 2367.84

Тековен

Екстремно ладно време ќе влијаат на перформансите на производот.6 cm дијаметар Круг трансдуцерот сензор
5 . Прикачување на сензорот за рачка, намалување на сензорот во вода. Дисплеј : 2inch TN/АНТИ-УВ LCD
3.
◆Уредот одговара за различни риболов средини : Тоа може да се користи за чамец рибарски, мраз риболов, езерото риболов, морето риболов и така натаму. Длабочината се движи од 3ft да 328ft. Тоа не може да ви покаже колку е голема риба, но вие можете да ја прилагодите Чувствителноста на поставување. Екранот на природа или околности на дното на Морето (на пр.
Внимание :
1. Кога Осетливоста е висока, тоа ќе ви покаже двата големи риби и мали риби; кога е слаба, тоа само ќе ви покаже голема риба.08 ft) ; Мин : за 0,7 m (2. Температурата на работа е од 14°F до 122°F(-10°C-50°C)
9. Backlighting : Зелена LED
4.Ако има било какви воздух помеѓу sonar сензор и мраз, или во водата под мраз, единица не ќе работат правилно и ќе бара од вас да се обиде друго место, или исечете дупка во мразот за да ги користите.
◆Длабочина отчитување : На трансдуцерот е со 25 ft кабел и отстранлив трансдуцерот се плови.
Боја на Екранот Среќа Риба Пронаоѓач Аларм 100 Преносни Sonar LCD Ехо Sounder FFC1108-1
◆Риба и дното контура отчитување : Го открива и го прикажува вода длабочина, приближното риба локација, краток & високи плевели, песок и камења на дното. Производот може само да ви покаже каде рибите се. Фрли на сензорот и плови во вода(Место на сензорот и плови во вашата рака, и фрли underhand);
2
3. Силни бранови, суспендирана материја и матна вода,ќе влијае на перформансите.
За било какви прашања пред или по купувањето, ве молиме да бидат слободни да контакт. Сензор Зрак Агол : 45 степени
7.


Останатите карактеристики

боја:
со оригинална КУТИЈА
Sonar Покриеност:
45 степени
Sonar Фреквенција:
кабел
Откривање Спектар:
0.6-183 Метри
Бренд Име:
среќа
Моќност:
ААА
Извор На Енергија:
Број 7 Батеријата
Јазик:
Руски На Англиски
Екранот:
2inch TN/АНТИ-УВ LCD
Длабочина Способност:
328 стапки( 100 м)
Моќ Барање:
4* ААА батерии
Водоотпорен Дизајн:
ниво-4 (спреј-вода-доказ)
Назад осветлување:
бела led
Display2:
Tn/анти-ув lcd Боја на Екранот риболов пронаоѓач
Оперативна Температура:
-4F да 158F(-10C-50C)
Точка име :
Боја на Екранот риболов ехо sounder риба пронаоѓач
Тип:
fishfinder за риболов на крап мраз риболов
Јазик:
руски јазик

Слични понуди