Тешки Случај за iPhone 7 8 Плус X 5 5s 6s Плус Несреќата Shockproof Оклоп Метал Coque за Samsung Галакси S8 S9 Плус Note8 Маска

Тешки Случај за iPhone 7 8 Плус X 5 5s 6s Плус Несреќата Shockproof Оклоп Метал Coque за Samsung Галакси S8

DEN 846.00
-0 %
DEN 846.24

Тековен


Тешки Случај за i Phone 7 8 Плус X 5 5s 6s Плус Несреќата Shockproof Оклоп Метал Coque за Samsung Галакси S8 S9 Плус Note8 Браник Рамка+Стаклениот Капак
Опис На Производот>>>
1 100% сосема нов случаи.
2 Направени од високо-квалитетен материјал : Алуминиум. Водоотпорен * Shockproof * Dustproof. Моден дизајн, лесно да се стави на и лесно да ги тргнеме.
3 Калено стакло заштита на телефонот кревка екран со anti-fouling и анти-отсјај функција.
4 Заштитите вашиот телефон од прашина, гребење и шок. Мода, стил, луксуз, рачно изработени прецизност, динамични перформанси и напредна обработка на вештини. Заштитете го вашиот вредни инвестиции од тоа да биде изгребани и оштетени. Предупредување : Овој случај не е наменета за под вода се користи во било длабочина. Ова е тежок случај , не Пливање, Нуркање Тежина : 170-250 грам
Руски Пријател Се Обрне Внимание Ве Молам!!!
Ве молиме понуда на примачот име и презиме во ред.
Инаку, ние не сме одговорни за nondelivery предизвикани од информации недостига!
Answer : ___________________________ NOTE : Ограничен Водоотпорен, Може да Едноставна Заштити Вашиот Мобилен Телефон Од Дожд или Ненадејна Оштетувања од Вода, Може да се Соочи Отпорен на Вода и Ветер Доказ, Но не се Стави во Вода, Пливање, нуркање, Сурфање ,ви благодариме
Answer : ___________________________ Note :
За Галакси S9 S9 Plus S8 S8 Плус Забелешка 8 НЕМА bulit-во екран заштитник, бидејќи тие се криви екран Други модели со вграден екран proctector.
водоотпорен метал случај за iphone 7plus


Останатите карактеристики

Материјал:
дизајн:
Бизнис,Апстракт,Спорт,Метален,Калено Стакло,Егзотични
Компатибилен iPhone Модел:
iPhone 7,iPhone 6s плус,iPhone 8,iPhone X,iPhone SE,iPhone 8 Плус,iPhone 7 Плус
Функција:
Анти-удар,Тешки Заштита,Нечистотија-отпорни,Водоотпорен
Бренд Име:
Seonstai
Мало Пакет:
No
Големина:
4.0 inch / 4.7 inch / 5.5 inch
Карактеристики:
Животот Водоотпорен,shockproof,dustproof,dirtproof,оклоп,алуминиум
Тип:
Монтиран Случај
Компатибилен Бренд:
Apple iphone
Тип:
Shockproof Алуминиум Метал Случај за iphone x 8 8Plus
Компатибилен:
За Apple iphone X 8 7 6 6S Плус 5 5S SE Случај
Функција:
Заштитни Случај За Samsung S7 S8 S9 Плус
боја:
Црна, Златна, Бела, Сребрена, Црвена, Жолта
Пакет:
OPP пакет
Lightspot:
вметнете Солиден Горила Стакло од предната Маска
Се продава точка:
Уникатен 360 степени Заштитна уредот
погоден:
За SAMSUNG Note 8 Забелешка 5 4 Метал Покрие Случај

Слични понуди