Бакнеж Мечка Часовник Лице Везана Кинески Смета Крстот Бод Шема 11CT 14CT Отпечатена На Платно Везови Крст Поставено Слика

Бакнеж Мечка Часовник Лице Везана Кинески Смета Крстот Бод Шема 11CT 14CT Отпечатена На Платно Везови Крст

DEN 289.00
-47 %
DEN 544.80

Тековен


Бакнеж Мечка Часовник Лице Везана Кинески Смета Крстот Бод Шема 11 CT 14 CT Отпечатена На Платно Везови Крст Поставено Слика
Бренд Име : Радост Недела
Embroidering Платно : Белата боја
Материјал : 100% Памук
Пакување Содржи :
Embroidering Игли *2
Embroidering Теми *Доволно
Embroidering Скицата *1
Вез Крпа *1
Крстот Бод Настава*1
(Не надвор рамка)
14 U : Со 2 насоки на теми за целосна крстот бод,1 насоки теми за црна бод - 14 CT Бело Платно
14 P : Со 2 насоки на теми за целосна крстот бод,1 насоки теми за црна бод - 14 CT Печатени Шема
11 U : Со 3 насоки теми за целосна крстот бод,2 насоки теми за црна бод.- 11 CT Бело Платно
11 P : Со 3 насоки теми за целосна крстот бод,2 насоки теми за црна бод.- 11 CT Печатени Шема
Answer : ___________________________ Note : 14 КАРАТНО : користете 2 влакно теми,1 влакно теми за назад бод. На unprinted памук е празно бело платно дека треба да се dew линии со себе, тогаш ќе може да го направи на крстот бод. ( малку тешко) .Но 14 CT Печатени бил отпечатен на памук , вие само треба да dew како линии, а потоа можете полесно да го заврши на крстот бод. ( Печатени е полесно отколку unprinted ) 11 CT : користете 3 насоки теми,2 насоки теми за назад бод.Моделот е отпечатен на памук , вие само треба да dew како линии, а потоа можете полесно да го заврши на крстот бод. ( 11 CT е Поголем од 14 CT ) Пред завршувањето крои, на платно не може да го допре водата , инаку печатени дел ќе исчезне. По завршувањето на крои, да се стави на платно во вода за половина час, а потоа го направи тоа сува, а потоа ќе може да направи рамка за тоа.
Големина (W*H) : 22 Cm*33cm (14 CT)
28 Cm*42cm (11 CT)


Останатите карактеристики

Крстот Бод Ткаенина КТ број:
14CT Бело Платно, 14CT Печатени Шема, 11CT Бело Платно, 11CT Печатени Шема
Шаблон Тип:
Цврста
Стил:
Пастирски
Употреба:
Слики
Платно Пакување Метод:
Укината
Материјал:
100% Памук
Тип:
Пакет
Бренд Име:
Радост Недела
Рамка:
No
Надворешното Пакување:
PP

Слични понуди