LM1036 HIFI Preamp Тон Одбор Бас Treble Контрола на Јачина на звук на Пред-засилувач Одбор за Полнење

LM1036 HIFI Preamp Тон Одбор Бас Treble Контрола на Јачина на звук на Пред-засилувач Одбор за Полнење

DEN 366.00
-28 %
DEN 507.84

Тековен

6 MM PCB Споени,Секој елемент од двете акустични и естетски аспект да се разгледа. но треба заварување своите со себе. Тоа може да се прилагоди на treble и бас фреквенција ефект е многу очигледно, нека засилувач и звучници со повеќе разумно. чиста помине преку preamp може да не биде во можност да ги задоволи барањата, а потоа додадете тон на вредноста станува многу важно, ако немаат екстра напојување опрема. Пасивни preamp на ѕвонење е најпосакувана. Дискриминација switch дали се ефективни, тоа е да имаат едноставен начин, тоа е ставен на treble и бас knob пак на минимум, и го стави на јачината на звукот се претвори во околу 1/10 позиција. Целиот одбор без џемпери. убава и практична! Кога корисниците во аудио снимка, на говорникот единица и друга опрема место не е секогаш совршена.Опис : Ова е DIY Колекции, Не собраа одбор.54" Количина : 1 Компјутер Забелешка : ве Молиме овозможи 0-3мм грешка поради прирачник за мерење. Ова е зрел класичен дизајн, Нови оптимизација. pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да понуда Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме! Нема Мало Пакет Пакетот Вклучува : 1 x LM1036 HIFI Preamp Тон Одбор за Полнење. Напомена : LM1036 еднакви јачина функција Ќе се одрази кога во една мала количина на време, ефектот не е многу очигледно, тоа треба вашата засилувач и звучници имаат доволно резолуција, па не се сомневаат проблем со коло дизајн. тоа содржи сите електрични компоненти. ви благодариме. Спецификации : Напојување : AC 12-18 V или DC 16-25 V Големина : 7. Одборот користи висока прецизност 5 прстен отпорници и metalized кондензатори, запечатени potentiometers, па да се зголемат резултатите.


Останатите карактеристики

Напон:
Напојување
Бренд Име:
TCAM
Температурата На Работа:
Нормално
Состојба:
Нови
Број На Модел На:
preamp тон одбор
Моќ Дисипација:
Други
Тип:
Логиката Идентичен
Примена:
preamp тон одбор
Пакет:
preamp тон одбор

Слични понуди