4.2 инчен E-Ink Екран Модул 400x300 E-хартија Модул Жолто Црно Бели Три-боја SPI Не Светлото Ултра ниска потрошувачка

4.2 инчен E-Ink Екран Модул 400x300 E-хартија Модул Жолто Црно Бели Три-боја SPI Не Светлото Ултра ниска потрошувачка

DEN 1919.52

Тековен

0
N/A
6
SPI

црвена, црна, бела
2
264x176
57.
Поради предностите како ултра ниска потрошувачка на енергија, широк агол на гледање, исчистите екранот без електрична енергија, тоа е идеален избор за апликации како што се полица етикета, индустриски инструменти, и така натаму.2 инчен E-Ink екран модул, жолта/црна/бела три-боја 400x300, 4.5
N/A
15
SPI
x
жолта, црна, бела
2
400x300
84.5
15
N/A
SPI
×
црна, бела
4
800x600
88. Стандард Малина Пи насловот на модул е дозволено да биде прикачен на Пи директно, компатибилен со Малина Пи 2 B/3Б/Нула/Нула W
ПАКЕТ СОДРЖИНА 4.5
UART
x
црна, бела
2
640x384
163.0 20cm 8 Pin x1 1 2
.6 mm Точка на теренот : 0.0
N/A
15
SPI

црна, бела
2
296x128
66.2 инчен, 400x300 резолуција, со вградени контролер, комуникација преку SPI интерфејс, поддржува жолта, црна и бела три-боја на екранот.0
15
N/A
SPI
×
црна, бела
2
400x300
84.2
N/A
6
SPI

црвена, црна, бела
2
640x384
163.3 V Интерфејс : 3-жица SPI, 4-жица SPI Преглед димензија : 103.2
31
N/A
SPI

1.5
N/A
4
SPI
x
црвена, црна, бела
2
400x300
84.5 mm Дисплеј големина : 84.2 инчен e-Хартија Модул (C) x1 PH2.3
2
SPI
x
црвена, црна, бела
2
296x128
66.3
2
SPI

црвена, црна, бела
2
212x104
48.2
N/A
15
SPI

жолта, црна, бела
2
212x104
48.) Режим на моќ : агол на Гледање : >170° Интерфејс СИМБОЛ ОПИС VCC 3.2
15
N/A
SPI

црна, бела
2
264x176
57.3 V GND Земјата DIN SPI MOSI pin CLK SPI SCK pin КС SPI чип избор, ниска активни DC Податоци/Команда избор (висока за податоци, ниска за команда) ПРВ Надворешни ресетирање, ниска активни ЗАФАТЕН, Зафатен статус излез, ниска активни Фотографии
Развој На Ресурси
Вики : Избор Упатство
Дел Број
Бои
Сивото Ниво
Резолуција
Големина на екранот(mm)
Преглед Димензија (mm)
Делумно Refresh Време (s)
Целосна Refresh време (s)
Интерфејс
Пи Заглавие 1
црна, бела
2
200x200
27.


Останатите карактеристики

Бренд Име:
Waveshare
Број На Модел На:
4.2 инчен e-Хартија Модул (C)
Демо Одбор Тип:
рака
Резолуција:
400x300
Интерфејс:
3-жица SPI, 4-жица SPI
осветлување:
NO
Дисплеј Во Боја:
жолта/црна/бела
Сивото ниво:
2
Големина На Дисплеј:
84.8 mm x 63.6 mm
агол на гледање:
>170 степен

Слични понуди