Плоштад воздух за ладење вретено мотор 6kw 220V 18000rpm 300HZ со ER32 collet за CNC Дрво Рутер,брза испорака

Плоштад воздух за ладење вретено мотор 6kw 220V 18000rpm 300HZ со ER32 collet за CNC Дрво Рутер,брза испорака

DEN 23472.00

Тековен


Плоштад воздух за ладење вретено мотор 6kw 220 V 18000rpm 300 HZ со ER32 collet за CNC Дрво Рутер,брза испорака
Спецификација :
Модел Бр.
GDZ120*103-6
Вретено моќ
6kw
Вретеното брзина
0-18000rpm
Работен напон
AC220 V
Вртежен момент
3.21 Nm
Фреквенција
300 HZ
Ладење тип
Воздух за ладење
Вретено дијаметар
120mm
Collet
ER32
Тековната
22 A
Подмачкување
маснотии
Вретено главата висина
40mm
Исто така можете да купите следните делови се исти со вретено :
Сликата референтен :
Вретено цртање :


Останатите карактеристики

Максимален Вртежен Момент:
3.21 Nm
Диск:
Моторни
Примена:
Мелење
Број На Модел На:
GDZ120*103-6
Оперативен Брзина:
18000RPM
Дијаметар:
120mm
collet:
ER32
Ладење тип:
Воздух За Ладење
моќност:
6KW
Место на Потекло:
Jiangsu, Кина (Копно)
Напон:
AC220V
Вртежен момент:
3.21 Nm
тековната:
22A
Фреквенција:
300Hz

Слични понуди