WD1228A Дигитални Безжични Базен СПА Лебди Термометар LCD Затворен Надворешен Базен Спа Топла Када Температура Предавателот

WD1228A Дигитални Безжични Базен СПА Лебди Термометар LCD Затворен Надворешен Базен Спа Топла Када Температура

DEN 1309.00
-12 %
DEN 1488.00

Тековен


WD1228 A Дигитални Безжични Базен СПА Лебди Термометар LCD Затворен Надворешен Базен Спа Топла Када Температура Предавателот
Карактеристики :
1.Температурата на мерење што се користи во базен езерцето риба резервоарот
2.Календар
3.Часовникот
4.Алармот
5.Максимална температура минимална температура мемориска функција
6.Внатрешна температура и влажност на екранот
7.Надворешна температура на екранот
8.Отворено висок степен на водоотпорни перформанси :
Спецификација :
Растојанието помеѓу сензорот и домаќин : 100 метри
Фреквенција : 433 Hz
Надворешна температура опсег : -40 ~ 60
Сензор на температура време на одговор : 48 секунди
Внатрешна температура опсег : 0 ~ 50
Домаќин сензори може да се открие три канали
Температурата се движи во базен : -40 "C~60" C (-40'С~140'F)
Безжичен пренос опсег : 100m
испраќачот го користи 2 x AA батерии (не се вклучени )
Примачот користи 2 x AAA батерии (не се вклучени )
C / F избор
30m водоотпорен
Материјал : ABS
Големина : Производ Машина големина : 11.8 X7 см.4cm X2.0cm
Далечински сензор големина : 12.0 cm Х5.5cm X7.9cm
Производ Тежина : околу 274g
Пакет Листата :
1 x Базен Спа Термометар
1 x Упатство
1 x Боја Кутија


Останатите карактеристики

Дисплеј Тип:
Дигитални
Теорија:
Сензор На Температура На
Број На Модел На:
WD1228A
Големина На Дисплеј:
1.9 Инчи & Под
Употреба:
Апарати за домаќинство
Бренд Име:
niusiwen
Моќност Тип:
AAA Батерија
Стил:
Рачни
Макс Мерење На Температурата:
50°C - 69°C
Материјал:
ABS
Производ Машина големина :
11.8 X7 см.4cm X2.0cm
Далечински сензор големина:
12.0 cm Х5.5cm X7.9cm
производ тежина:
за 274g
Температурата се движи во базен:
-40'C~60'C
Сензор на температура време на одговор:
48 секунди
Фреквенција:
433 Hz
Растојанието помеѓу сензорот и домаќин:
100 метри

Слични понуди