Lemo 90 степени лактот приклучок, 8 лемење контакт машки компатибилен приклучок,М12 големина,Месинг тело со Rohs Одобрен FHG.1B.308

Lemo 90 степени лактот приклучок, 8 лемење контакт машки компатибилен приклучок,М12 големина,Месинг тело со

DEN 685.44

Тековен

Директно, 90 ° аглите на;
4.Отпорност на вибрации : 15 g[10 HZ-2000 HZ];
5.
Технички карактеристики :
Механички и Climatically
1.
Име на производ : Метал лактот Приклучокот,1 B 8 Пина
Изолатор спецификации за серија Б :
Индустрија Примена : Тоа е широко се користи за сите видови на медицинска опрема е, специјално за сигнал на пренос, Медицинска Опрема ,Аудио / Видео, Тестирање и Мерење, Комуникација производ линија.
Производ Параметар :
1. Брз и Бесплатен Превозот Бесплатна и Брза Испорака! Таа започнува со добивање на вашата цел, се испраќаат надвор во рок од два работни дена. Посветеност Ние сме посветени да го прави сигурни дека не сте задоволни оваа трансакција. Серија на мулти-јадро, висока густина инсталација простор за заштеда;
7. Температурата опсег : -45 , +125 ;
4. Ние се извор на најдобро се занимава и слободни забрзана испорака!Ви помогне да заштедите на трошоците и долгите време со совршен квалитет. Вистинската насока заштитен ефект, анти-електромагнетни пречки;
6. Минути pin може да избере да се избегне употребата на машина слична на конекторот помеѓу мешана interpolation;
5.
Нашата компанија е Сертификат : услуга за Клиентите :
. Сол спреј отпорност на тест : > 48h;
7. Пратете ни порака и ќе добие одговор кратко време. Влажност : до 95% на 60 степен;
3. Контактирајте со Нас, Ние работи 6 дена во неделата. Тоа значи дека ќе имате целосна сила на производителот гаранција за заштита на вашата набавка. Шок отпор : 100 г ,6 MS;
6.
Производи покаже :
Зошто да го одберете нас? Фабрика Директни Вашата цел ќе добие нов запечатено пакување од фабричките. Заварување, crimping и PCB-core-тип на конектори;
3. Заштита индекс (споени) : IP50.


Останатите карактеристики

Конектор тип:
линија конектор
Иглички:
8P
Вметнете тип:
Машки Insert
Број На Модел На:
INT13-FHG.1B.308.CLAD50
Бренд Име:
StanexCo
Место на Потекло:
Кина
IP Степен:
IP50
Примена:
Аудио И Видео, Осветлување
Поврзете тип:
Притисни повлече авто-заклучување
Пол:
Машки

Слични понуди