Палење Серпентина Пакет За Nissan Панорама R32 RB20DET S1 R33 RB25DET RB26DETT Серија 1 RB20 RB25 RB26 60U01 sidde

Палење Серпентина Пакет За Nissan Панорама R32 RB20DET S1 R33 RB25DET RB26DETT Серија 1 RB20 RB25 RB26 60U01

DEN 5549.00
-15 %
DEN 6528.00

Тековен


Клучни Карактеристики
Важна Напомена ве Молиме потврдете го вашиот модел е За Nissan S1 (серија 1), не S2 (серија 2) или НЕО серија. Или, ве Молиме потврдете го вашиот мотор код и режим година во табелата подолу.
Состојба : 100% Сосема нова Апликација За АПАРТМАНИТЕ се R32 GTS-YHR31/HCR32/HR32-RB20 DE (1989) За АПАРТМАНИТЕ се R32 GTST/4-HCR32/HNR32-RB20 DET (1989) За АПАРТМАНИТЕ се R32 GTS25-ECR32/ER32-RB25 DE (1991>93) За АПАРТМАНИТЕ се R33 GTS-ENR33/ER33-RB25 DE СЕРИЈА 1 (1993>95) За АПАРТМАНИТЕ се R33 GTST-ECR33/ER33-RB25 DET СЕРИЈА 1 (1993>95) За АПАРТМАНИТЕ се R32 GTR-BNR32-RB26 DETT (1989>94) За АПАРТМАНИТЕ се R33 GTR-BCNR33-RB26 DETT (1995>98) За STAGEA WGNC34 (AUTECH)-RB26 DETT (1997) За CEFIRO A31/CA31-RB20 DE (1990>92) За CEFIRO A31/CA31-RB20 DET (1990>92) За CEFIRO LA31-RB20 DE (1990>94) За CEFIRO LA31-RB20 DET (1990>94) За CEFIRO LCA31/LNA31/NA31-RB20 DET (1990>94) За CEFIRO EA31/ECA31-RB25 DE (1992>94) За ЛОРЕЛ HC33/HCC33-RB20 DE (1991>93) За ЛОРЕЛ HC33/HCC33-RB20 DET (1991>93) За ЛОРЕЛ HC34-RB20 DE (1993>94) За ЛОРЕЛ EC33/ECC33-RB25 DE (1991>93) За ЛОРЕЛ GC34-RB25 DE (1993>94) За ЛОРЕЛ GC34-RB25 DET (1994) За ЛОРЕЛ GCC34-RB25 DE (1993>94) За ЛОРЕЛ GCC34-RB25 DET (1994>) OE/OEM Дел Броеви - ОЕМ 22433-60 U01 - ОЕМ 22433-60 U02 - ОЕМ 22433-60 U12 - ОЕМ 22488-AA101 Количина : Еден сет со 6 парчиња (како на слика покаже) Гаранција : 1 година Функција - Зголемување на Палење Перформанси - Висок напон излез и искра енергија - Подобрено Согорување - Можна сила се зголеми на околу 11kw (15hp) на тркала - Подобрување на гас за одговор и мазност - Нема искра blowout во поголем поттик Директни одговара за фабрика држачи - Тврда градба Известување - Без настава се вклучени; професионални предложи. - Ве молиме двојно потврди fitment детали пред купување. - Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате за она што ние може да ви помогне за вас.


Останатите карактеристики

Нема. на Цилиндри:
2 на Цилиндар
Објектот Должина:
18cm
Објектот Ширина:
15cm
Објектот Висина:
12cm
Објектот Тежина:
2kg
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9000
Бренд Име:
maxpeedingrods
Специјални Функции:
За Nissan Панорама R32 RB20DET
Објектот Дијаметар:
12cm
Име На Модел:
За АПАРТМАНИТЕ се R32 GTST 1989>93
Материјал Тип:
ОЕМ 22433-60U01
Зафатнина:
2.0-5.0 L
Тип На Објект:
Филтри За Воздух
Година:
исто како ОЕМ
Примена 1:
За АПАРТМАНИТЕ се R32 GTS-YHR31 1989>93
апликацијата 2:
За АПАРТМАНИТЕ се R32 GTST 1989>93
Апликација 3:
За АПАРТМАНИТЕ се R32 GTS25-ECR32 1991>93
Апликацијата 4:
За АПАРТМАНИТЕ се R33 GTS-ENR33 1993>95
Апликацијата 5:
За АПАРТМАНИТЕ се R33 GTST-ECR33 1993>95
Состојба:
Бренд Нови
ОЕМ Броеви:
22433-60U01,22433-60U02
ОЕМ Броеви 1:
22433-60U12,22488-AA101
Магацин:
во CN,ДЕ,велика БРИТАНИЈА,САД,АУ
Гаранција:
1 година

Слични понуди