Обичај Таванот и Ѕидот Крпа Модерно Синото Небо И Бел Облак Mural Позадина Дневна Соба Тема Хотел Таванот Покривање 3D Дома Декор

Обичај Таванот и Ѕидот Крпа Модерно Синото Небо И Бел Облак Mural Позадина Дневна Соба Тема Хотел Таванот Покривање

DEN 832.80

Тековен


Чекор 2 : Изберете правото количина во редот. ( Слика 3 )
Инсталација чекори
. Ви треба за да купите лепак на хардвер вашата локална продавница ( Природата ориз лепак или компир лепак).8 метри, Висина = 2 метри ; 3 D Водоотпорен Платно. Но која било големина ќе биде целата шема.8 метри ; Height = 2 метри. Ние треба да се намали на ѕид платно во неколку парчиња, за да одговараат за превозот. Водоотпорен Платно
Крои Метод :
1.
Обичај Ѕид Платно
Точка Бр : WC122 Големина : Прилагодено големина (Кажете ни Ширина & Висина) Цена : $ / метар Квадратен Материјал достапни : Водоотпорен свила крпа / Водоотпорен платно Употреба : дневната Соба / Спалната соба / Студија Соба / Kids' Соба / Свадба Куќа / Старешини' Соба
Како да поставите цел
Чекор 1 : Мерка вашиот ѕид димензии : Висина * Width = метар Квадратен
Пример : Сте ѕид големина : Width = 3. Квадратен метар = Цел Количина
Ако ви требаат 8 квадратни метри, ве Молиме изберете количество 8 во ред. Еден преклопуваат делови (Дел 1) треба да бидат покриени со друг (Дел 2). Ви благодариме !
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Производот Се Покаже
2 Материјал достапни
1. Користете нож за да се намали од средината на преклопување на делови.
Според област големина е : 3.
Стандардната големина :
Количина 1 : 1 квадратен метар = 140cm(W) x 70cm(H) (4'7" x 2'4") ft Количество 2 : 2 квадратен метар = 200cm(W) x 100cm(H) (6'7" x 3'3") ft Количество 3 : 3 квадратен метар = 220cm(W) x 140cm(H) (7'3" x 4'7") ft Количина 4 : 4 квадратен метар = 250cm(W) x 160cm(H) (8'2" x 5'3") ft Количество 5 : 5 квадратен метар = 280cm(W) x 180cm(H) (9'2" x 5'11") ft Количество 6 : 6 квадратен метар = 300cm(W) x 200cm(H) (9'10" x 6'7") ft Количество 7 : 7 квадратен метар = 330cm(W) x 210cm(H) (10'10" x 6'11") ft Количество 8 : 8 квадратен метар = 360cm(W) x 230cm(H) (11'10" x 7'6") ft Количество 9 : 9 квадратен метар = 380cm(W) x 240cm(H) (12'5" x 7'10") ft Количество 10 : 10 квадратен метар = 400cm(W) x 250cm(H) (13'1" x 8'2") ft Количество 11 : 11 квадратен метар = 420cm(W) x 260cm(H) (13'9" x 8'6") ft Количество 12 : 12 квадратен метар = 440cm(W) x 270cm(H) (14'5" x 8'10") ft Количество 13 : 13 квадратен метар = 460cm(W) x 280cm(H) (15'1" x 9'2") ft Количество 14 : 14 квадратен метар = 480cm(W) x 290cm(H) (15'9" x 9'6") ft Количество 15 : 15 квадратен метар = 500cm(W) x 300cm(H) (16'5" x 9'10") ft Количество 16 : 16 квадратен метар = 500cm(W) x 320cm(H) (16'5" x 10'6") ft
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Молиме Забележете : 1.


Останатите карактеристики

Димензии:
1 квадратен метар
Бренд Име:
jiadou
Функција:
Отпорен на вода,Екстра Дебели,животна Средина Пријателски,Mildew Отпорни,Формалдехид-бесплатно,3D
Стил:
Класичен
Употреба:
дневна соба
Шема:
Yes
is_customized:
Yes
Материјал:
Свила

Слични понуди