TF8-B2-Б Греење на Вода AC/DC9V-24V 2 Начин Месинг 1/4 (DN8) Actuated Нормално Отвори/Затвори Вентил Со Упатство Замени Метал Опрема

TF8-B2-Б Греење на Вода AC/DC9V-24V 2 Начин Месинг 1/4 (DN8) Actuated Нормално Отвори/Затвори Вентил Со Упатство

DEN 1194.00
-11 %
DEN 1342.08

Тековен


Добредојдовте на Нашата Продавница!
******************************************************************************************
1, Фабрика директно на продажба. Ние треба 3-5 дена за производство.
2, Одговор на купувачот прашања во рок од 8-24 часа.
3, 100% Кинески бренд нови и 2 година гаранција за квалитет.
Производ Модел : TF8-B2-Б Производ големина : BSP/NPT 1/4", DN8 Вентил Тема : BSP или NPT ( Изборен ) Вентил Тело Материјал : Месинг Работен Напон : AC/DC 9 V-24 V (12 V, 24 V) Отвори/затвори Време : 5 Дик Жици за Контрола Методи : CR202, CR502 (Изборен) Максимален Работен Притисок : 1.0 MPa Циркулација Медиум : Течност, Воздух Работат на струјата : 500 MA Живот време : 100,000 пати Actuator Материјал : Инженерство Пластика Запечатување Материјал : EPDM & PTFE Actuator Ротација : 90° Max. Вртежен момент на Сила : 2 Н. М Кабел Должина : 0.5 m Средина Температура : -15°~50° Течни Температура : 1 °~95° Прирачник Замени : Да Индикатор : Да Заштита Класа : IP67


Останатите карактеристики

Спецификација:
DN8 BSP Thread, DN8 NPT Thread
Напон:
ACDC 9V-24V
Жици За Контрола На:
CR202, Нормално, Блиски, CR202 Нормално Отворен, CR502 Нормално Отворен, CR502 Нормално Блиску
Actuator Режим:
Со Manual (Рачно) И Настава
Број На Модел На:
TF8-B2-Б
Бренд Име:
Tsai Фан
Медиуми:
Вода
Материјал:
Дувачкиот
Структура:
Топката
Порт Големина:
1/4, DN8
Standard or Nonstandard:
Стандард
Температура на Медиумите:
1-95 Степен C
Притисок:
Макс 1.0 Mpa
моќност:
AC/DC9V-24V
Напон:
AC/DC9-24V
Проводници:
2 / 5 жици
прирачник замени:
Yes
Вртежен момент:
2 Nm
Вклучување/Исклучување На Време:
5 дик
сертификација:
CE/IP67
вентил тип:
2 начин моторните топката вентил
опрема материјал:
метал опрема
Користење На Животот:
100,000 Кругови
вентил нишка:
BSP или NPT

Слични понуди