ФЛОПИ-1 тип на електронски топката вентил,2 пат AC 12/24/220V месинг моторните топката вентил

ФЛОПИ-1 тип на електронски топката вентил,2 пат AC 12/24/220V месинг моторните топката вентил

DEN 2846.00
-0 %
DEN 2846.40

Тековен

ФЛОПИ-1 тип на електронски топката вентил,2 пат AC 12/24 V месинг моторните топката вентил
Технички Параметри :
Производ големина : DN8
Тело материјал : Месинг
Работен напон : AC12 V,AC24 V (DC12 V,DC24 V,AC220 V Опционално )
Максимален работен притисок : 1.6 MPa
Циркулација медиум : Течност и воздух
Жици за контрола методи : CR03,CR04
Инсталации струја : 6 VA
Отвори/Затвори време : 10 Сек
Живот време : 100000 пати
Actuator meterial : Инженерство Пластика
Запечатување meterial : PTFE
Actuator ротација : 90 °
Средина температура : -20 °~50 °
Течни температура : -20 °~120 °
Заштита : IP52
Инсталации дијаграм
Изглед параметар дијаграм
Ние ќе ви помогнеме да ги пратите на вашите производи, се додека не ги добиете безбедно! За најголемиот дел на нарачки, ве молиме контактирајте со нас за попуст!


Останатите карактеристики

Спецификација:
1/4
Напон:
220V, 12V, 24V
Жици За Контрола На:
CR03, CR04
Притисок:
Среден Притисок
Бренд Име:
ILSY-IVA
Материјал:
Дувачкиот
Медиуми:
Вода
Тема Тип:
G
Структура:
Топката
Број На Модел На:
ФЛОПИ-1
Извор На Енергија:
AC
Температура на Медиумите:
Нормална Температура
Порт Големина:
DN8
Standard or Nonstandard:
Стандард
моќност:
Електричен

Слични понуди