Целосна моќ 12W 65mm SMD5730 Светлината СМД Светлосен Одбор, 1320lm Led Светилка Панел За Таванот PCB Со LED бесплатен превозот

Целосна моќ 12W 65mm SMD5730 Светлината СМД Светлосен Одбор, 1320lm Led Светилка Панел За Таванот PCB

DEN 99.00
-11 %
DEN 111.84

Тековен


Опис
Точка име : LED Сијалицата извор на светлина
Моќност : 12 W
Големина : 65mm
Прозрачна Флукс : 1320lm
Напон : 36-38.4 V ( Тоа е потребно возачот )
Актуелни : 300 Ma
LED Чип : SMD5730
Чип Led диоди : 24pcs
Боја tempreture :
Топло бела 3000-3500 K
Природните бела 4000-4500 K
Чиста бела 6000-6500 K
Сертификат : CCC CE и Ро
Животен век : >50.000 часа
Гаранција : 2 Години
Фактор на моќ : >80%
CRI : >80
Примена : За led сијалица светлина, downlight, вниманието, следење на светлина внатрешна светлина, итн
Карактеристики :
(1)Лесна инсталација не бара заварување светилка монистра
(2)светодиодни повеќе униформа, топлина дисипација е подобро да се намали светлината згаснува
(3)Цели : да се замени вградна светилка крушка, висока моќност LED светла
(4)да се Осигура дека жица и LED заварување температура е под 85 степени!
Answer : ___________________________ Note : LED мора да се додаде со радијатор/ладење вентилатор.
Пакување се вклучени :
1 Pack SMD осветлување извор на светлина, крушка


Останатите карактеристики

Емитуваат Боја:
Чиста бела 6000K, Топло бела 3000K, Природни бела 4500K
Wattage:
1PC, 10PCS, 50PCS
Поддршка Dimmer:
No
Тип На Објект:
LED Светилки
Прозрачна Флукс:
1000 - 1999 Lumens
Температура На Боја:
Природата Бела(3500-5500K)
Моќ Толеранција:
3%
Просечен Живот (часот):
50000
сертификација:
CCC,RoHS,CE
Зрак Агол(°):
120°
Напон:
36-38.4V
Обликот:
Annular
Повод:
дневна соба
LED Чип Модел:
5730
LED Чип Бренд:
Lumiled
Бренд Име:
Umaked
Led Сијалица Тип:
Меур Топката Сијалица
База Тип:
E27
Должина:
65mm

Слични понуди