Сина Боја HTTM Серија Осетлив на Допир се Префрлите Копчето Нов Модул

Сина Боја HTTM Серија Осетлив на Допир се Префрлите Копчето Нов Модул

DEN 62.40

Тековен


Сина Боја HTTM Серија Осетлив на Допир се Префрлите Копчето Модул Нова Белешка :
Поради разликата помеѓу снимањето на животната средина, бојата ќе бидат различни, па вистинската боја на авто-тест ќе преовладува.
HTTM серија на допир копче за модул има следниве карактеристики 1. Нема механички делови, не носат, бесконечен живот, се намалат трошоците за одржување; 2. Сетилните дел кои можат да бидат поставени во било изолациски слој (обично од стакло или пластика, материјал) зад себе, лесно е да се запечати со околината во тастатурата, со цел да ја играат улогата на влага и вода; 3. панел модел произволно, копчето големина, било облик дизајн, ликови, трговски марки, и прозорци со произволни перспектива, така што целокупната чувство посилно производи; 4. Во споредба со физички копчиња, допир копчиња и повеќе тешко да се оштети; 5. Можете да ги менувате врати на отпорот, прилагодување јачина на излез е latched излез или да чувате излез ниво (види 3.3.2); 6. + 2.7 V ~ + 6 V широк влезниот напон спектар, + 3.3 V сигнал на излез директно може да се користи за да се вози релеи, optocouplers, LED светла, и други оригинални; 7. -30 ~ + 70 целзиусови степени температурата на работа опсег; 8. Допрете чувствителни, без задоцнување, задоцнувањето, треперење и други несакани реакции; 9. Вграден-во анти-притискање алгоритам, со одличен анти-притискање на перформансите. Pin дефиниции и параметрите на Оперативен напон : + 2.7 ~ 6 V Работна температура : 30 ~ + 70 целзиусови степени НАДВОР pin излезен напон : + 3.3 V ± 0.1 V НАДВОР pin Максимална излезна струја : 500m A


Останатите карактеристики

Тип:
Регулатор На Напон
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
HTTM Серија Осетлив на Допир се Префрлите Копчето Модул
Бренд Име:
Вашиот Цие
Состојба:
Нови

Слични понуди