топката вентили DN25 за вода нафта гас сите видови на димензии

топката вентили DN25 за вода нафта гас сите видови на димензии

DEN 501.00
-5 %
DEN 527.04

Тековен

eatures :
Овој мулти-цел прирачник лост топката вентил има одлична отпорност на корозија и одговара за многу апликации.
Вентил е опремено со PTFE заптивки за максимизирање на отпорност на корозија и животниот век на топчестиот вентил.
1000 WOG : Max 1000 psi за Вода, Нафта, Гас
Течност Медиум : За употреба со течности и гасови
Тело и Топката Тип : месинг
Temp Опсег : -60°С до 300°С
Се справи со : Тешки се справи со


Останатите карактеристики

Структура:
Контрола
Материјал:
Дувачкиот
Притисок:
Среден Притисок
моќност:
упатство

Слични понуди