Бесплатен Превозот Жица Доведе Нормално Отворена Вода Месинг 1/2 Електрични Електромагнетниот Вентил за Вода Воздух N/O 12VDC 2W160-15-К

Бесплатен Превозот Жица Доведе Нормално Отворена Вода Месинг 1/2 Електрични Електромагнетниот Вентил за Вода

DEN 1344.00

Тековен


Ве молиме имајте предвид дека ние сме продажба на фабрика директни производи. Сите наши производи се 100% сосема нов во производителот на пакувањето.
Код Опција
Тема Опција : G или NPT
Стандарден Напон Опција : DC12 V,DC24 V,AC110 V или AC220 V
Материјал Опција : Месинг (или Нерѓосувачки Челик)
Нафта Печат Опција : NBR(или EPDM,VITON)
Модел
2 W160-15-К (Жица Доведе Калем)
Течност
Воздух, Вода, Нафта, Гас
Операција
Полу-директни Тип
Тип
Нормално Отворен Тип
Отворот на проток
16mm
Cv вредност
4.8
Порт големина
G1/2"(Опција : NPT1/2")
Работата течност вискозност
20 CST Подолу
Работата притисок
0 ~ 0.7 MPa
Max.Доказ притисок
1.0 MPa
Операција температура
-5 ~ +80 C
Напон
DC12 V(Опција : DC24 V,AC110 V,AC220 V)
Напон спектар
±10%
Metarial на телото
2 W : Месинг (Опција : 2 S : Нерѓосувачки Челик)
Материјал сл нафта печат
NBR (Опција : EPDM или VITON)
Опис : Две позиција, две начин, нормално отворен прекинувач, магнетни електромагнетниот вода вентил. Може да биде инсталиран на секој агол, но тоа е добар избор кога хоризонтална цевка задржи нагоре. Користи за контрола на автоматски на течност и гас во гасовод.


Останатите карактеристики

Притисок:
Среден Притисок
Температура на Медиумите:
Средна Температура
Бренд Име:
NYPF
Материјал:
Дувачкиот
Порт Големина:
1/2
Медиуми:
Вода
моќност:
Електромагнетниот
Структура:
Контрола
Извор На Енергија:
DC
Standard or Nonstandard:
Стандард
Број На Модел На:
2W160-15-К
Напон:
12V
Стандарден Напон:
12V,24V,110V,220V
печат:
NBR,VITON,EPDM
Материјал:
Месинг,Од Не ' Рѓосувачки Челик
Серпентина:
Круг,DIN,Водоотпорен
Тема Тип:
G,NPT
Тип:
нормално отворен
Место на Потекло:
Жеџијанг, Кина (Копно)
is_customized:
Yes

Слични понуди