1095 Јаглероден Челик КО-КАТАНА рачно изработени Јапонски Самурајски Меч Полн Танг Остар Нож Битка Подготвени Пракса Метал Дома Декор Нож

1095 Јаглероден Челик КО-КАТАНА рачно изработени Јапонски Самурајски Меч Полн Танг Остар Нож Битка Подготвени

DEN 5564.00
-8 %
DEN 6048.00

Тековен

Целосно функционална и битката подготвен. Сечилото е направен од 1095 висока јаглероден челик, и тоа е ламинат во Maru стил. На Koiguchi е стврднат. овој меч е доволно силна за да се намали преку дебел бамбус дрво со еден штрајк уште остри доволно за парче хартија .
Ова е супер, вистински самурајски меч многу погодна за iaido и kendo се чувствувате. Не се пропушти таква шанса!
Answer : ___________________________ NOTE : (1) Во меч е добро собрани со саја и слободни свила . Жалфија-О е врзана околу светла бакар Kurigaga (knob) на scabbard. Додатоци на мечот се сите автентични од зраци кожата се справи, да свила мудрец-o и бакар се оксидира фитинзи.
ПОВЕЌЕ ОБЈЕКТ СЛИКИ
Детали За Споредба
ДА ГИ ПРИЛАГОДИТЕ НА ВАШИТЕ СОПСТВЕНИ МЕЧ
Дали сакате единствен меч? Тука можете да го добиете она што го сакате.6 инчен / 27cm
Сечилото Ширина(во близина на Habaki) : 1.
(3) Меч во Собата : Ние може да се направи Wakizashi (среден) и Tanto (краток) за да одговара со овој катана меч.76 kg (appro)
Сечилото Материјал : 1095 јаглероден челик + Нафта угасне
Tsuba Материјал : Алуминиумски
Saya Материјал : Тешко дрво
Рачка Материјал : Вистински rayskin + Тешко дрво
Сечилото Облик : SHINOGI-ZUKURI
Kissaki Облик : ЧУ-KISSAKI
ЗДРАВО(крв ритам) : Да
Sharpess : Многу остра
Состојба : нова
Опис
Овој меч е рачно кован и страна, наострен користење на Јапонски методи за да се создаде совршена ножот.
Спецификите
Вкупна Должина : 33. Ве молиме да се разбере.1 инчен / 82 cm
Nagasa Должина : 19.
TSUBA : На Tsuba (чувар) на мечот е направен од алуминиум.
Овој нож доаѓа со целосна должина Танг кои во голема мера го подобрува силата на мечот.
(2) Острината : Сите мои ножеви се достапни во остар или unsharp, ве молиме контактирајте со нас ако ви треба unsharpened ножот. Две бакарни Menuki (украс) се на секоја страна на Tsuka.
: : НОЖОТ ГРАВИРАЊЕ УСЛУГА : :
* W e може да engrave Кинески знаци, англиски букви или Јапонски канџи на сечилото од страна на гравирање машина, тоа е БЕСПЛАТНО ! ве молиме погледнете го Примерокот На.


Останатите карактеристики

Тема:
Спорт
Регионален Функција:
Јапонија
Стил:
Јапонија Стил
Материјал:
Метал
is_customized:
Yes
производител:
HanBon гради
Фалсификување Технологија:
Рачно изработени
Меч Тип:
Функционална вистински катана
Сечилото Материјал:
1095 Висока јаглероден челик +Нафта угасне
Сечилото Тип:
Целосна танг сечилото
Острината:
Многу остар (битката подготвен)
Tsuka Материјал:
Вистински зраци кожата+Тешко дрво
Saya материјал:
тешко дрво
Број На Модел На:
K517

Слични понуди