Safego 2 парчиња T15 W16W 921 912 906 ДОВЕДОА Автомобил Надворешноста Сијалица За Обратен Светлина САМО Супер Xenon Светла Бела 15-2835SMD 6000K

Safego 2 парчиња T15 W16W 921 912 906 ДОВЕДОА Автомобил Надворешноста Сијалица За Обратен Светлина САМО Супер

DEN 178.00
-35 %
DEN 273.12

Тековен

Опис на производот
SAFEGO W16 W LED Сијалица Canbus T15 Грешка Слободни Светла Бела
Опис :
База Тип : T15
LED Type : 2835
LED Количина : 15 SMD (3 SMD на врвот и 12 SMD на двете страни)
LED Боја : Бела (6000k-6500k)
LED животниот век : 5000 часа
Моќност : 3 W
Оперативен Напон : DC 9-24 V
Големина : 40mm * 14mm (1.60"*0.55")
Lumens : 800 Lums
Зрак Агол : 120 степен
Тип : LED Замена на Сијалица
Компатибилен Листата : T15 W16 W 921 915 184 193 160 2821 и така натаму.(Референца само)
Примена : може да се користи за Обратна Светлина, Копија Светлина, Опашка Светлина, Паркинг Светлина и соработка на.
Карактеристики :
120 степен агол на гледање
Го замени со Автомобил Светлината LED Сијалица со T10 База.
пакет се Вклучени : 2 X T15 W16 W 15 SMD Can Bus LED Светилки Бела
За вашата шопинг искуство, ве молиме да ги проверите пред да се добие една.


Останатите карактеристики

Емитуваат Боја:
Бела
Температура На Боја:
6000K
За Возило Брендови/Модел:
Универзална
Бренд Име:
Safego
Тип На Објект:
Пак Сигнал
Wattage:
3W
Објектот Тежина:
9.07g
Интерфејс Тип:
T15
Напон:
12V
Lumens:
800LM
Пакет димензии:
12.6 x 8 x 1 cm
Производителот референца:
CBT15-15D-2835W-2
Производителот Дел Број:
CBT15-15D-2835W-2
Позиција:
Надворешниот
Виткање:
No
Тип На Сијалица:
LED
Огледало Осветлување Тип:
W16W

Слични понуди