DN25 Висок Квалитет Прирачник Дијафрагмата Вентил Нерѓосувачки Челик Вентил За Пијалаци

DN25 Висок Квалитет Прирачник Дијафрагмата Вентил Нерѓосувачки Челик Вентил За Пијалаци

DEN 1440.00

Тековен

За млечни производи кои се инсталирани во машинството,храна,машински факултет,фармацевтски инженеринг машини,и многу други цевки, фитинзи.удобен операција, брзо да се префрлате,се справи со работа само се сврте 90 степени префрлување може да се реализира. Да се направи тоа широко се користи во биомедицински поле и aseptic барања како што се висока вода за вбризгување на системот
Производ карактеристики
1.одлични резултати на продирање превенција,се префрлат живот може да биде од 5 до 10 пати повеќе отколку на други уреди. Пневматски, електрични може да биде произволно да се мобилизираат.
DN25 Санитарни Нерѓосувачки Челик Прирачник Навој Дијафрагмата Вентил
Примена : Од прехранбената индустрија да фармацевтската индустрија може да се примени.вентил има едноставна структура,мал волумен,мала тежина, мал проток отпор,добра заштеда на енергија ефект,на среден текови преку вентил,еквивалентно на протокот низ права цевка, течност отпор е минимална
2.
Тело : не ' рѓосувачки челик леење,Рачка на : нерѓосувачки челик,Ptfe печат : и висока температура отпорни печат
Дијафрагмата вентил,исто така познат како здравје вентил,тоа е посебен вид на блок вентили,нејзиното отворање и затворање на е дијафрагмата,направени со меки материјали во рамките на вентил тело шуплина со вентил за да се покрие шуплина и се вози компоненти одделени,затоа повици на дијафрагмата вентил.насоката на протокот на течност во и надвор од вентил може да биде случаен избор, има две-начин улога.компанијата произведува вентил цевка врски,внатрешната нишка, прирабница, задник заварување, заварување, и брзо! Нејзината инсталација,хоризонтална цевка, на вертикална цевка инсталација,итн.


Останатите карактеристики

Спецификација:
DN25
моќност:
упатство
Температура на Медиумите:
висока температура
Притисок:
Висок Притисок
Медиуми:
Вода
Структура:
Контрола
Порт Големина:
DN25
Standard or Nonstandard:
Стандард
Број На Модел На:
DN25
Материјал:
Нерѓосувачки Челик
вози начин:
Прирачник дијафрагмата вентил
Применливи:
медиум вода течни
Стандард:
GB
Ветер:
Еден начин на проток
Работна температура:
200
Големина:
DN25
Материјал:
316 од не ' рѓосувачки челик

Слични понуди