DIY 4pcs / set, Дијамант Везови Црвени Булки Дијамант Сликарство Крстот Бод Кристал мозаик везана Ѕид налепници Дома Декември

DIY 4pcs / set, Дијамант Везови Црвени Булки Дијамант Сликарство Крстот Бод Кристал мозаик везана Ѕид налепници

DEN 1464.00
-49 %
DEN 2869.44

Тековен

Според соодветните боја кодирани менгеме соодветните смола инкрустирани дијаманти. Size1 : 20 X35cm X2pcs + 20x45cmx2pcs Size2 : 27 X55cm X2pcs + 27x70cmx2pcs
DIY Дијамант сликарство производството чекори a. За да исечете некоја добра фигура на цртежи се одржи сортирана низа монтиран на авионот на материјалот погоре. по добра борба, остатокот на јазот на лепак соодветните симболи на дијаманти. Ние ќе се потрудиме да ги реши сите проблеми и да ви обезбеди со најдобри услуги на клиентите. Предлага дека еден вид на смола дијамант еден сет заврши побрзо. Функција : Нова генерација DIY дијамант paiting - Тркалезна/Плоштад магија дијамант сликарство Материјал : 2. Со цел да се создаде совршен дијамант сликарство, цртежи се стави заедно во едно место секој ред симболи не треба да остане заглавен дијаманти. Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ЅВЕЗДИ, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги. Ако имате било какви проблеми со нашите предмети или услуги, ве молиме да бидат слободни да контакт прво, пред да ја напушти негативни повратни информации. Откривањето на лента цртање погоре, ќе видите голем број на симболи за да одговара на бојата на кодирање. Ве МОЛИМЕ НЕ ни остави 1, 2, 3, 4 ѕвезди, бидејќи тие се еднакви на негативен фидбек. За Фото Сопствени Тоа е навистина популарни и модерен да се обичај без оглед на фотографијата што сакате да се направи дијамант сликарство, како што се вашата фамилија или свој портрет, свадба слики, фотографии на патување, домашни миленици, и убава глетка и др. Отворете ја кутијата/кеса и да го провери дијамант подготви специјални алатки. Приказ на смола дијамант боја, средена, со цел на кодирање.


Останатите карактеристики

Големина:
size 1 round, size 2 round, size 1 square, size 2 square
Надворешното Пакување:
Обоени Кутија
Платно Пакување Метод:
Навива
Употреба:
Слики
Бренд Име:
магија дијамант сликарство
Pasting Област:
Целосна
Стил:
Европски и Американски Стил
Материјал:
Смола
Број на Бои:
30-45
Форма:
Еден
Дијамант форма:
Круг
Шаблон Тип:
Флорални
Рамка:
No
Употреба:
Дома декор&ѕид уметност&ѕид декорација Семејство и хотел декорација, раѓање
колекции внатрешни детали:
смола честички, Основната ткаенина, Цртежи, Форцепс
Количина:
Ѕидот Налепници
детали:
Целосна смола круг дијаманти со слика
цена:
Најниска ,Најдобрите и конкурентна
Дијамант Опис:
религијата портрет Кралицата и леопард жесток Нашата Дама самовила марија
Флорални:
Црвени Булки

Слични понуди