Buildreamen2 55W HID Xenon AC Баласт Блок Дигитални Баласт Палење 12V За Автомобил Ксенон Сијалица 9005 HB3 9006 HB4 H1 H3 H4 H7 H8 H11

Buildreamen2 55W HID Xenon AC Баласт Блок Дигитални Баласт Палење 12V За Автомобил Ксенон Сијалица 9005 HB3

DEN 979.00
-49 %
DEN 1919.52

Тековен

Функција : потрошувачка на Енергија : 55 W ± 3 w Напон спектар : 9-16 V Ударниот напон : 23000 V (Max.Започнете Напон : 23 KV) Услуга живот : над 4000 часа Работна температура : -40~+105 целзиусови степени Брз старт : 1 секунда почеток, 2-5 секунди оди на целосно надвор стави Водоотпорен : 100% водоотпорни,изградба на работа во сите временски услови Треперење проблем : Не треперење за време на сигурна статус Лесен за инсталација : Само plug and play, БЕЗ модификација е потребно. Висока осветленост : со Лумен Флукс 4000 ± 200 LM ,до 300% посветла повеќе од халоген Светилки. Fitment : На баласт натпревари следниве сијалица тип : -Еден зрак : H1, H3, H4, H7, H8/H9/H11, H10, H13, 880/881,9003(H4/L),9004(HB1), 9005(HB3), 9006(HB4), 9007(HB5) -Bi-xenon Hi/Lo телескопски : H4-3, H13-3, 9004-3, 9007-3 -Hi/Lo халоген : H4-2, 9004-2, 9007-2, H13-2-Двојна носечка : H4-4, 9004-4, 9007-4, H13-4 Топло совети : 1. Сите придушници се проверуваат и тестираат од страна на нашите овластени техничари,пред да ја испратам до тебе; 2. На баласт не е CANBUS(без грешка), ако вашиот автомобил бара CANBUS светлина, ќе треба да се инсталира на CANBUS адаптер за тоа. 3. Пакетот не вклучуваат xenon светилки.


Останатите карактеристики

Тип Socket:
1 дел, 2 парчиња
Тип На Објект:
Извори На Светло
Бренд Име:
Buildreamen2
Тип На Сијалица:
H1,H7,880/881,H8/H9/H11,9005/HB3/H10,H4,H3,9006/HB4
Автомобил Марка:
За Toyota, Mazda Субару Suzuki Kia Nissan Ford Lada Хонда Ауди БМВ ФОЛКСВАГЕН
Wattage:
55W
Ксенон Светлина Модел:
H7
Температура На Боја:
6000K
Ксенон Светлина Тип:
Еден Xenon Светлина
Напон:
12V
Извор На Светлина:
Ксенон
Автомобил модел:
За во Автомобил 12V
Осветленоста:
10000LM По Поставување
Животен век:
4000 часа
Материјал:
Алуминиум
Водоотпорен:
Yes
се гарантира време:
12 месеци

Слични понуди