Mrosaa Млазницата Прилог Додатоци Понуда за Заштеда на Вода Тапа Aerator 4L да 8L Spout Bubbler Филтер Тапа Замена на Делови

Mrosaa Млазницата Прилог Додатоци Понуда за Заштеда на Вода Тапа Aerator 4L да 8L Spout Bubbler Филтер Тапа

DEN 138.00
-15 %
DEN 162.72

Тековен


Опис :
Вода Филтер Млазницата Прилог Додатоци Понуда за Заштеда на Вода Тапа Aerator 4 L да 8 L Spout Bubbler
Нема повеќе бучава и прскање на тапа, користење на вода станува уметност.
Спаси секоја капка вода, ние споделување на зелен и одржлив средина.
КАКО ТОА ФУНКЦИОНИРА?
Со воведувањето на вода помине низ aerator, тоа се меша со воздух- "т.н. клобуркаше", што го прави проток на вода директно и се смири. она што е уште поважно, таа ЗАШТЕДУВА ВОДА драстично.
Кога допрете вода притисок е над или нестабилен, на aerator можат да го контролираат протокот на престој во трајни 4 L (itre) / 6 L / 8 L опсег во минута.
На проток на вода е регулирана во постојан проток кога притисокот на водата оди повеќе од 3 бар или 3 бар на вода под притисок, нема заштеда на вода ефект и да предложат да се избере помал вода saver.
Спецификација :
Материјал : ABS
Надворешниот Дијаметар Големина : 24 MM
Висина : 12 MM
Боја : Црвена : 4 L; Зелено : 6 L; Сино : 8 L ; Бела : Полн Проток
Тип : Вентилација
Примена : Тапа Додатоци
Пакетот Вклучува :
1 x Бакар школка
1 x внатрешното јадро
1 x Заптивка


Останатите карактеристики

Бренд Име:
Mrosaa
Број На Модел На:
Бренд Нови
Тип:
Аератори
Материјал:
ABS
Тип:
Вентилација
Висина:
12mm
Надворешниот дијаметар големина :
24mm

Слични понуди