Бесплатен Превозот Професионални Перика Силикони Сврзување Лепила Без Лента Лепила Коса Системи Лепила За Чипка Перика/Toupee 28g

Бесплатен Превозот Професионални Перика Силикони Сврзување Лепила Без Лента Лепила Коса Системи Лепила За Чипка

DEN 2366.00
-30 %
DEN 3379.68

Тековен

Кога лепило е суво на допир ,внимателно позиција единица во место и цврсто притиснете го површини на лепило заедно.
Предупредување Запаливи. Во случај на контакт со очите, веднаш исплакнете со вода за 15 минути.
Водоотпорен Професионални Коса Лепак трговија на Големо Чипка Перика Лепак Обврзници Супер Лепило за Чипка Перика Tressenkleber Лента за Коса Лепак
Функција :
Големина на : 1 МЛ(28g)
Боја : transparentliquid
Инструкции :
1.Да се избегне употребата на климатизери и крем може на косата;овие производи содржат масла дека ќе се намали животот на лепило.
СОСТОЈКИ
Етил Ацетат,Tetra Silane,Xylene.Им овозможи на Не-Лента® целосно да се исуши. Vapors штетни,користете само со правилна вентилација. Да се чува вон дофат на деца. Избегнувајте контакт со очите. Не користите на abraded,инфициран или чувствителна кожа. Бојата може да биде малку различен монитор.
Пакување : 1 шишиња, со безбедност на пакет
Насоки :
Мие кожата со сапун и вода,да се исуши целосно, ќе се Применуваат лепило како апликација бара
Предупредува :
Запалив, да се Чува далеку од отворен пламен, да се Чува далеку од childre, Ако иритација треба да се развие прекине употреба!
Големината може да биде 0-2 cm грешка поради рака мерка. Лепило не ќе се држи правилно освен ако не се исуши.Време на сушење ќе се разликуваат во зависност од количината и дебелината се применуваат.Применуваат Не-Лента® за двете површини и се шири рамномерно во текот области да биде прикачен.
Ви благодариме за разбирањето!
. Се држи подалеку од Топлина,Искри и Пламен.Бидете сигурни дека и двете површини да се приклучи се чист и слободен од сите маснотии и масло.


Останатите карактеристики

Тип На Објект:
Adhesives
Материјал:
лепак
Број На Модел На:
NOTAPE
Количина:
1 МЛ(28g)
Материјал:
Топ Затворање На Косата Лепила Совршено Се Одржи Коса Сврзување За Professiona
Модел На Numbe:
Чипка Перика Лепила 15ML Чипка Затворање Adhesives
Количина:
1 шишиња
Тип На Објект:
Adhesives
Точка име :
Професионални Силикони Сврзување Лепила Без Лента Лепила Коса Системи
Користење на:
Чипка Перика Лепила 15ML Чипка Затворање Лепила Врвот Затворање на Косата Adhesi
Предупредува:
Чувајте се далеку од децата
Состојки:
Природна гума латекс,Antioxident, Конзерванс боја
Користат за:
Лепило За Чипка Перики/Toupees/Чипка Затворање/Чипка Фронтален
Големина:
1 OZ(28g)

Слични понуди