Висока температура пареа месинг електромагнетниот вентил порта 1/2пареа тип нормално отворен тип pz-15k DC12V

Висока температура пареа месинг електромагнетниот вентил порта 1/2пареа тип нормално отворен тип pz-15k DC12V

DEN 2808.48

Тековен


Објектот спецификите
is_customized : Да
Модел : PZ-15k-DC12 V
Материјал : Месинг
Oriice : 15mm
тип : нормално отворен
Притисок : Среден Притисок
Температура на Медиумите : Висока Температура
Моќност : Пневматски
Медиуми : Вода
Standard or Nonstandard : Strandard
Principium : пилот дијафрагмата тип
Структура : Дијафрагмата
пакување : едно парче вентил +тетрапак
Опис на производот
Движење Шема : Директно Се Вози Тип
Тип : Нормално Отворен Тип
Отворот на Проток : 15 mm
CV4.6
Порт Големина : 1/2"
Работен Притисок : Воздух : 0.5-16 Mpa,Вода : 0.5-16 MPa,Масло : 0.5-13 Mpa,Пареа : 0.5-10 Mpa
Работен Притисок : 0.5-16bar
Max. Притисок : 25bar
Материјал На Тело : Месинг
Печат Компонента : ТЕФЛОН


Останатите карактеристики

Притисок:
Среден Притисок
Бренд Име:
MIDCOOL
Температура на Медиумите:
висока температура
Порт Големина:
1/2
моќност:
пневматски
Материјал:
Дувачкиот
Структура:
Дијафрагмата
Медиуми:
Вода
Број На Модел На:
PZ-15k
Standard or Nonstandard:
Стандард
Работниот Медиум:
воздух,вода,нафта,гас
Движење Шема:
Директна Се Вози Тип
Тип:
Нормално отворен Тип
Работен Притисок:
0.5-16
Температура:
висока температура

Слични понуди