Allenjoy позадина за фотографски студио Зима снег ладно и суво борови Замаглување ефект позадина новите природни photocall photobooth

Allenjoy позадина за фотографски студио Зима снег ладно и суво борови Замаглување ефект позадина новите природни

DEN 460.00
-31 %
DEN 666.72

Тековен

Ако ви треба custom background ве молиме слободно контактирајте со нас. П : Како можам да се прилагодите на позадината не е на продажба? A : Можете да го испратите слики или идеи и големина сакате да ја нашата служба за корисници, и нашите дизајнери ќе се обиде да дизајн сличен позадина за вас. Можете да ја испратите сликата и други прилагодите информации на нашата E-mail : шон(во)globalego.дон П : Е производ направен од хартија или ткаенина? Колку видови на материјал имаш? A : Нашата позадина е направен за клиентите. П : Може да винил материјал биде испран? како да се отстрани набори? A : Тоа може да не се мијат, и можете да го користите железо пеглање во задниот дел на позадината со ниска температура за да се елиминира или намали набори, но ве молам не пеглање во предниот дел од позадината или нека позадина допир на вода, затоа што тоа ќе ја уништи позадина.Резолуцијата најмалку 300dpi. Ако се е точно, можете да цел овој производ директно .Пад на превозот 6.Позадина може да биде персонализирана шаблон,додадете фотографии,менување на бојата/стил 5.Додавање на врвот/дното џеб или дупка 2.Дебели,трајни,светла во боја,без споеви. П : Може ли да се печати мојата сопствена слика или дизајн? A : Ние можеме да ви помогне да ги испечатите вашите сопствени слика. Дополнителни услуги,ве Молиме контактирајте со нас 1. Ние може да се според желбите на побарувачката за да дизајнираат уникатна позадина производ. Тоа е префериран избор за фотографи.Може да се прилагоди на секоја големина 4. Во исто време,бидејќи на нашата позадина материјал или сликовно мастило во различни серии,позадина кога се печатени ќе имаат многу мала разлика.


Останатите карактеристики

Големина (мм):
Бренд Име:
Allenjoy
Број На Модел На:
Allenjoy
Стил:
Сценско
Тип:
Спреј Насликани
Пакет:
Yes
Материјал:
тенка винил
Големина:
customize any size
кориснички:
име,датум,фрази,боја,моделот
се применуваат:
студио,фотографии, фотографии,забава,бизнис активност
Основен материјал:
тенка винил,полиестер
Винил Функција:
не може да перење,пеглање backface да се намали набори,затворен,евтини
Полиестер Функција:
мие,пеглање,нема набори,боја повеќе,навистина, отворено,професионални
Други Материјали:
Платно , Свила, Оксфорд ткаенина, ве молиме контактирајте со нас обичај
Пакет:
укината,валани контактирајте со нас на
Друга Услуга:
Повеќе од 5 Парчиња=попусти+брза испорака слободни

Слични понуди