2 парчиња! 5Inch 150W 3 Начин Автомобил Коаксијален Рог Авто Аудио Музика Стерео Целосен Опсег на Фреквенција Hifi Јазик Не-деструктивни Инсталација

2 парчиња! 5Inch 150W 3 Начин Автомобил Коаксијален Рог Авто Аудио Музика Стерео Целосен Опсег на Фреквенција

DEN 1025.00
-28 %
DEN 1423.68

Тековен

Силни перформанси во ниска treble.
- Висока густина магнет, силен глас перформанси, употребата на воздушната магнети, моќ целост.
- Употребата на висока температура чист бакар сребро калем, голем дијаметар, висока ефикасност проводници звук, се минимизира искривувањето.
- PP инјектирање слив, природни гума дијафрагмата, целосна флексибилност, може да се изврши и сите видови на музика.
Модел : PZ-50262 B
Материјал : Метал + Магнет + Пластика
Боја : Сина + Црна
Применливи Модели : Универзална
Напон : 12 V
Нарушување : Помалку Од 1%
Отпорност : 4 Ω
Ефективен Проток : 70 Hz-20 KHz
Магнет Спецификации : 7010 Феритни
Максимална Моќност : 150 W
Номинална Моќност : 60 W
Тапан : PP Инјектирање
Дијафрагмата : PP Гума Опкружувачки
Вкупна Висина : 55ММ
Инсталација Длабочина : 45 MM
Надворешниот Дијаметар : 130 MM
Инсталација Дупка со Дијаметар : 135 MM
Производ Големина : 5 Инчи
Звучен Филм : PEI
Осетливост : 90d B
Номинална Моќност : Ru Порцелански
2 x Говорникот
2 x Говорникот Линија
1 x Pack Инсталација на Завртки
2 x Говорникот Нето Маска
1 x Упатство
.
- Влага-доказ, рог PP гума и шприц carcass ефикасно влага-доказ, намалување на нарушување.
- Повеќе излез, treble, алто, бас,Три-бенд изедначување, јасна и полна со treble, меки и убаво е да се слушне, бас мирен и моќен, силен експлозивни.
- 3 начин, се однесува на treble, бас, alto.
- Силна и цврста слив, говорникот материјал прагматични, единствен дебелина на челична рамка, за да обезбедат звук и дебели звук.
Карактеристики :
- Висока чувствителност, висок глас резолуција, деталите на комплетен опис на јасни.
- Универзална nondestructive поддршка различни модели инсталиран.


Останатите карактеристики

Бренд Име:
puzu
Говорници Видови:
Коаксијален јазик
Напон:
12V
Автомобил Направи:
Универзална
Име На Модел:
PZ-50262B
Боја Име:
Црна
Објектот Големина:
5 Инчи
Објектот Тежина:
1.15kg
Материјал Тип:
Метал + Магнет + Пластика
Од Моќ:
150w
Фреквентен Опсег (Hz):
70Hz-20KHz
Отпорност:
4 Ω
Јачина На Бучава Сооднос:
-
Аудио Чувствителност:
90dB
Специјални Функции:
-
Тип На Објект:
Јазик
Број На Модел На:
CEG_CAU_413

Слични понуди