Дигитален дисплеј автоматско маснотии colorimeter TLV-100A маснотии colorimeter со печатење на резултатите од тестот 220V 1pc

Дигитален дисплеј автоматско маснотии colorimeter TLV-100A маснотии colorimeter со печатење на резултатите

DEN 53520.00

Тековен


Забележите : кога пратката стигнала на вашиот царината,ве молиме да плати данок и ги собереш на пратката,
ние не сме одговорни за било царина или данок на увоз
.
Дигитален дисплеј автоматско маснотии colorimeter TLV-100 A маснотии colorimeter
со печатење на резултатите од тестот 220 V 1pc
Сликата покажува :
Новата генерација на дигитални целосно автоматски Луо Weibin colorimeter најновата технологија,
одлични перформанси, употребата на phlx извор на светлина : заштита на животната средина,
заштеда на енергија, долг живот и стабилност, да се подобри точноста на мерењето (до 100. Индикации за грешка : ≤ 3%
6. Целокупната димензии : 360mm × 260mm × 140mm
2.1 ~ 80 Луо Weipeng единица
Жолта : 0. Напојување : AC220 V ± 10% 50 Hz
11. Тоа го користи
меѓународни општи Луо Weipeng боја стандард за стандардот, може да се измери на боја
на течни примероци, жито и масло претпријатија и тестирање на институциите на професионална опрема.
Едноставен и лесен операција : копче нула, бела табла сите дигитални калибрација.000
часа, во споредба со оригиналниот извор на светлина зголемен за 50 пати). Работна околина : Температура Од 5 ~ 40 ° Релативна влажност
Забелешка : Ако вашата област е оддалечена област, ќе треба да додадете посебен надомест.1 ~ 80 Луо Weipeng единица
Сина : 0.1 Луо Weipeng единица
3.
Технички Параметри :
1.000 часа phlx извор на светлина)
9. Повторливост : ≤ ± 0. Стабилност : ≤0.
Интелигентни нумерички алгоритам за обработка : да се реши најчесто се користи едноставна линеарна
пресметка метод предизвикани од мерење на големи отстапувања, сиромашните точноста на проблемот. Излез на владата : 3 секунди по директна дигитален дисплеј (исто така достапен и за печатење на резултатите од тестот)
10.


Останатите карактеристики

Бренд Име:
LZHZXY
Тип:
Хоризонталната
Број На Модел На:
TLV-100A
Состојба:
Нови
Број На Производ:
FL1679
Целокупната Димензии:
360mm* 260mm * 140mm
Минималната индикација:
0.1 Луо Weipeng единица
инструмент тежина:
6kg
Индикации за грешка:
Повторливост:
стабилност:
Извор На Светлина:
6500K бела светлина (на 100.000 часа phlx извор на светлина)
Напојување:
AC220V +/- 10% 50Hz

Слични понуди