Замена ODU 6 Игли М12 конектор,push pull авто-заклучување кабел лактот приклучокот,1B серија,без ракави,FHG.1B.306

Замена ODU 6 Игли М12 конектор,push pull авто-заклучување кабел лактот приклучокот,1B серија,без ракави,FHG.1B.306

DEN 680.64

Тековен

Pin систем, G pin како стандард за on-конектор. Посветеност Ние сме посветени да го прави сигурни дека не сте задоволни оваа трансакција.
Производи покаже :
Зошто да го одберете нас? Фабрика Директни Вашата цел ќе добие нов запечатено пакување од фабричките.
Нашата компанија е Сертификат : услуга за Клиентите :
. Заварување, crimping и PCB-core-тип на конектори;
3. Серија на мулти-јадро, висока густина инсталација простор за заштеда;
7.
Име на производ : Метал лактот Приклучокот,1 B 6 Пина
Изолатор спецификации за серија Б :
Индустрија Примена : Тоа е широко се користи за сите видови на медицинска опрема е, специјално за сигнал на пренос, Медицинска Опрема ,Аудио / Видео, Тестирање и Мерење, Комуникација производ линија.
Производ Параметар :
1. Минути pin може да избере да се избегне употребата на машина слична на конекторот помеѓу мешана interpolation;
5.Директно, 90 ° аглите на;
4. Контактирајте со Нас, Ние работи 6 дена во неделата. Температурата опсег : -45 , +125 ;
4.
Технички карактеристики :
Механички и Climatically
1. Брзиот push-pull систем на заклучување;
2. Брз и Бесплатен Превозот Бесплатна и Брза Испорака! Таа започнува со добивање на вашата цел, се испраќаат надвор во рок од два работни дена.Отпорност на вибрации : 15 g[10 HZ-2000 HZ];
5. Заштита индекс (споени) : IP50. Се враќа Во случај на кои би сакале да се вратат вашата нарачка, ние им овозможи враќа funder квалитетот проблем што се обработуваат во рок од 14 дена од денот на приемот на стока Размена Ние сме посветени да прави сигурни дека ќе ја напушти оваа трансакција се задоволни. Тоа значи дека ќе имате целосна сила на производителот гаранција за заштита на вашата набавка.


Останатите карактеристики

Конектор тип:
линија конектор
Иглички:
6P
Вметнете тип:
Машки Insert
Број На Модел На:
INT13-FHG.1B.306.CLAD50
Бренд Име:
StanexCo
Место на Потекло:
Кина
IP Степен:
IP50
Примена:
Аудио И Видео, Осветлување
Поврзете тип:
Притисни повлече авто-заклучување
Пол:
Машки

Слични понуди