Safego 5 Инчен 72W ПРЕДВОДЕНА од Поплави Работа Светлина 24*3W LED Чипови Теренски Автомобил Светло за Магла Светлина Возење Светлина За Багажникот Брод Трактор, Автомобил

Safego 5 Инчен 72W ПРЕДВОДЕНА од Поплави Работа Светлина 24*3W LED Чипови Теренски Автомобил Светло за Магла

DEN 1699.00
-30 %
DEN 2426.88

Тековен


Информации за производот
Спецификација :
1.Оперативен Напон : DC 12 V /24 V (DC10-30 V)
2.LED : 24pcs*3w Висок интензитет на Led диоди
Теоретски Wattage 72 W�5 W. Оперативен Wattage : 68�3 W
3.Светла Боја : Бела, Боја Температура : 6000 K~6500 K
4.Телото боја : Црна.
5.Водоотпорен : IP67
6.Векот на траење : до 30000 часа.
7.Работна температура : -40?~+80?
8.Lm : 2500lumen
9.Материјал : Авијација алуминиум школка, PC Леќа, на 304 нерѓосувачки челик заграда
10.Пакетот вклучува : 2 * 72 W LED работа светлина 1* Додатоци за Монтирање на 2 работа светла
11.Извор На Светлина : Потопот Зрак
12.Апликации : Универзална (Universal за 10 V~30 V Пикап, Вагон, UTB, Кабината, АТВ, ЏИП, Морски, Автомобил, Багер, Спорт Комунални услуги, Трактор,Кран, Прошетки, Риболов, Двор Светилка, Јахта, Патот/ Улична Светилка, итн.)
13.Добар дисипација на топлина функција како решетката дизајн.


Останатите карактеристики

Lumens:
2400Lm
Зрак Агол:
Поплави
степен:
60
Бренд Име:
Safego
Ingress Protection:
IP67
Работна температура:
-40~+80
Позиција:
страни
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Тип:
Работа Светлина
Температура На Боја:
6500K
Wattage:
72W
Објектот Тежина:
1.02 Kg
Пакет димензии:
19.8 x 14.2 x 10.6 cm
Производителот референца:
72W-SJ-FL-2
72W-SJ-FL-2:
72W-SJ-FL-2
Позиција:
ПРЕД
Тип На Сијалица:
LED
Напон:
12 volts

Слични понуди