1PC Тип A/C/D/F/G 6*8ММ Главата Волфрам Карбид Ротари Алатка Точка Брус Умре Мелница Абразивни Алатки Вежба Мелничката Резба Малку Алатки

1PC Тип A/C/D/F/G 6*8ММ Главата Волфрам Карбид Ротари Алатка Точка Брус Умре Мелница Абразивни Алатки Вежба

DEN 119.52

Тековен


Функција
Обработка на сите видови на метал(вклучувајќи ги и сите видови на стврднат челик) и не-метал (како на пример, мермер, жад коска),
обработка цврстина стигнат до Користи
Чистење на кроење,veining и заварување заеднички на кастинг, фалсификување и weldment.
Завршувањето на сите видови на метални калапи.
Impeller усвојување на завршна обработка.
Голем број на механички делови chamfer,круг и жлебот за обработка.
Внатрешниот дупка површината на машини делови завршувањето.
Процесот на разни метални и nonmetal скулптура.
Спецификација
Сечење на работ дијаметар : 8mm
Месо тело со дијаметар : 6mm
Месо тело должина : 40mm
Вкупна должина : 50-60 mm
Совети
Мора да биде стегната во текот на користење.Сечење начин е подобар со конвенционалните мелничката да се избегне reciprocating хранење.
Спречување на парчиња летање на работа, ве молиме да користите безбедност очила.
Постојат некои масло врз главата.
Пакетот вклучува
1pc Карбид Ротари Алатка


Останатите карактеристики

Димензии:
Тип, Тип C, Type D, Тип С, Тип G
Бренд Име:
combiubiu
Материјал:
Волфрам Кобалт Легиран
Тип:
Hobbing Секачи
Вкупна Должина:
46mm

Слични понуди