Леќа Адаптер Одговараат За /nikon Објективот на Микро Четири Третини 4/3 Камера GX8 Г-7 GF7 GH4 GM1 GX7 GF6 E-M10 II E-M5 II E-М1

Леќа Адаптер Одговараат За /nikon Објективот на Микро Четири Третини 4/3 Камера GX8 Г-7 GF7 GH4 GM1 GX7 GF6

DEN 431.52

Тековен


Леќа Адаптер Одговараат За /nikon Објективот на Микро Четири Третини 4/3 Камера GX8 Г-7 GF7 GH4 GM1 GX7 GF6 E-M10 II E-M5 II E-М1
Функција :
Иако објективот ќе одговара на физички, автоматски дијафрагмата (AE премерување), или други авто функции не се задржа користење на овој адаптер.
Двете камера-страна и леќа-страна на адаптер се изработени од месинг, прецизност-машински и обложено со хром
Прецизно одговара и цврста врска - леќа нема игра, јаз или wiggling кога се монтира на адаптер и не прилагодувања се потребни за да одговара на вашите леќи.
Дизајниран за да стигнат до бесконечност фокус, додека одржување на правилна регистрација растојание потребни за поддршка на конвенцијата на правата на детето леќи или леќи со варијабилна елементи.
Сатенски површина
Answer : ___________________________ Note :
Вклучете 'пука без леќа' да се користи МФ леќи со адаптери.
Компатибилен со :
за nikon Леќа
Микро Четири Третини 4/3 Камера
за panasonic LUMIX GX8 Г-7 GF7 GH4 GM1 GX7 GF6 GH3 G5 GF5 GX1 GF3 G3 GH2 G2 GF2 G1 GF1 G10
за олимп OM-D E-M10 II E-M5 II E-М1 E-M5 E-M10
Pen ПЕНКАЛО-F E-PL7 E-PL6 E-P5 E-PL5 E-PM2 E-P3 E-PL3 E-PM1 E-PL2 E-PL1 E-P2 E-P1
Пакетот Вклучува :
1 X Леќа Адаптер Одговараат За nikon Објективот на Микро Четири Третини 4/3 Камера


Останатите карактеристики

Бренд Име:
coogens
Број На Модел На:
ПИ-M4/3
Компатибилен Бренд:
Panasonic,Олимп

Слични понуди