Arashi 1 Сет SV 650 S CNC Пред & Задна Кочница Диск Кочница Rotors За Suzuki SV650S 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009

Arashi 1 Сет SV 650 S CNC Пред & Задна Кочница Диск Кочница Rotors За Suzuki SV650S 2003 2004 2005 2006 2007

DEN 9556.00
-10 %
DEN 10618.08

Тековен


Добредојдовте На Arashi Официјалната Продавница Карактеристики: -Пред летачкиот диск rotors се изградени од 420 нерѓосувачки челик,
со 6061-T6 Алуминиум центар центар за помалку тежина. -Формата на дискот обезбедува добри дисипација на топлина под силно сопирање сесии,
намалување на кочница исчезнат, минимизирање warping,како и обезбедување на роторот долговечност. -На дупчиња роторот обезбедува вода и кал се разделија брзо при сопирање.
Само летачкиот диск роторот презентирани од Страна на "Arashi".
Спецификација : Бренд:ARASHI Состојба:100% Сосема Нов Материјал:
Сопирање Област : 420 Нерѓосувачки Челик
Превозникот Материјал : 6061-T6 Алуминиум Стил:Бран Лебди:Лебди Бои : Сребрена&Црно ; Сребрена&Злато Fitment: За Suzuki SV650 S 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 Пакет се Вклучени: 1x Arashi Задна Кочница Диск 2 x Arashi Предни Сопирачки Дискови Rotors(Лево и Право) Љубезно Потсетник: Оставете порака за да ни кажете вашиот мотор модел и година за comfirmation. Се чувствуваат слободни да не контактирате ако имате било какви прашања;Arashi ќе се обиде најдобро да се реши проблемот за вас!


Останатите карактеристики

Објектот Дијаметар:
29cm
Специјални Функции:
Еден Сет Пред Задни Диск Сопирачки
Име На Модел:
DBS1002W+DBS032M
Објектот Ширина:
000inch
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9000
Објектот Должина:
000inch
Бренд Име:
ARASHI
Материјал Тип:
AISI 420 &AL 6061-T6
Тип На Објект:
Сопирачките Дискови
Објектот Висина:
0.55cm
Motobike Направи:
Suzuki
Објектот Тежина:
5kg
Година:
2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009
Модел:
SV650S 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009
Стил:
бран
Лебдечки:
Лебдечки

Слични понуди