AT-173 Прозорец Багра Метар (ултравиолетово, видливо светло, инфрацрвено светлина) ,Transmittance метар,Optical power meter

AT-173 Прозорец Багра Метар (ултравиолетово, видливо светло, инфрацрвено светлина) ,Transmittance метар,Optical

DEN 13464.00
-15 %
DEN 15840.00

Тековен

Ние само брод потврдените цел адреса. за повратни информации : Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Повратни информации е многу важно Ние да побара да се поврзеш со нас веднаш, ПРЕД да ни даде неутрални или негативни повратни информации, така што можеме да ги исполнуваат решавање на вашите проблеми. Процесот на ред во времето по плаќање на проверка.
Следниве три елементи се основните опционални додатоци избори
Стандардни Додатоци+USB излез
Стандардни Додатоци+Bluetooth податоци излез
Bluetooth Додатоци
Amittari инструменти, генерално, може да биде опремен со Bluetooth податоци излезна функција ( освен неколку инструменти ) . Сите вратени предмети МОРА да БИДЕ во оригинално пакување и МОРА да ни овозможи со превозот следење на број, специфична причина за враќање, и вашиот po#.
* Технологија е дизајниран во согласност со GB 2410-80, ASTM D1033-61, JIS k7105-81 и други стандарди.
Опис На Производот
Прозорецот Багра Метар се применува за да се измери transmittance на сите видови на транспарентен, проѕирни примероци со паралелно авион (како што се автомобили производство, aerospace, на производи од стакло, пластични лист, лист, итн. Ние ќе рефундирање на ВАШИТЕ ЦЕЛОСНА ПОБЕДА ПОНУДАТА ИЗНОС, по приемот на објектот во првобитната состојба и пакување со сите компоненти и додатоци се вклучени, ПО ДВЕТЕ Купувачот и Продавачот се откаже од трансакцијата од aliexpress.
* Дигитален дисплеј, широк мерен опсег, висока резолуција. Ако овој објект е во вашиот поседување на повеќе од 7 дена, се смета дека се користи и НИЕ ЌЕ НЕ ИЗДАДЕ ЌЕ ВРАЌАЊЕ НА парите ИЛИ ЗАМЕНА.
* Цврст структура, таписерии, лесен за носење, мали јачина на звук, мала тежина. Вашата цел адресата мора да одговара на вашиот превозот адреса.
Ве молиме Имајте во предвид : Ние имаме во акции, цело време Ние испрати пакет со "Ali Express Стандард за Испорака" , Сите пакети имаат следење на број Сите производи имаат 1 година гаранција Батерии не се вклучени, Освен некои производи се користи литиум батерија.


Останатите карактеристики

Температурата На Работа:
0~50
Бренд Име:
AMITTARI
DIY Материјали:
Електрични
Точноста Класа:
2
Димензии:
184x70x30mm
Мерење На Струја Опсег:
4x1.5v Um-4 Батеријата
Мерење На Напон Спектар:
4x1.5v Um-4 Батеријата
Број На Модел На:
AT-173
Мерен Опсег:
Од 0 до 100% Светлина Трансмисија
Резолуција:
0.1
Точноста:
±2%
Извор На Светлина:
LED
Примерок Дебелина:
Помалку од 10 мм/0.4 инчен
Ултравиолетова Светлина Бранова Должина :
380nm
Видлива светлина бранова должина:
380-760nm
Инфрацрвена Светлина Бранова Должина :
Централната бранова Должина 950nm
Светилка Живот:
10 години

Слични понуди