HD-6 Benchtop Лабораторија за Тестирање Инструмент Дигитални Smart Храна, Вода Активност Метар со печатач 3 мерни точки

HD-6 Benchtop Лабораторија за Тестирање Инструмент Дигитални Smart Храна, Вода Активност Метар со печатач 3

DEN 177466.00
-10 %
DEN 197184.00

Тековен

Display mode: Голем LCD екран 128×64 DOTS 3. Ако објектот е неисправна на 3 месец, ние ќе ви испратиме relacement без доплата, Или да понуди наплата откако ќе ги примите на неисправни објект.001 aw Температура : 0. Конфигурација : кабел за податоци、микро печатач(опција) 14. Напон:100~ 230 VAC±10% 50 Hz/60 Hz 16. Но ќе мора да плаќаат дополнителни превозот надомест. Тоа е применлив за Windows оперативниот систем ② компјутерски контролирани мерење може да се прикаже на измерени податоци, крива, и зачувување на податоците ③ компјутерски контролирани мерење може автоматски да ги зачувате резултатите на податоци според поставите име на производ 9. Во реално време печати 15. Купи со доверба Ако не сте задоволни кога ќе го добиете вашиот објектот,ве молиме вратете го во рок од 14 дена за замена или пари bac, ве Молиме контактирајте со нас пред да се врати. Повратни информации Што зависат од клиентите задоволство да успее, позитивни повратни информации од 5 ѕвезди е многу важно за нас, ако сте задоволни со нашите производи, ве молиме да ни остават позитивен фидбек ( 5 ѕвезди ) ве Молиме да не ни остави негативни повратни информации пред да контактирате со нас, ние ќе се обидеме потрудиме да го реши проблемот, ве молиме да ни помогне да се подобри Други Политики Ние не сме одговорни за било обичај должност или увоз доход. Сериозни Купувачот Само! Ве молиме место конкурираат само ако вие се согласувате со сите елементи најчесто поставувани ПРАШАЊА П : дали постои Следење на Број за мојот објект? О : Доколку сакате парцела за да се следи , ве молиме изберете Кина пост воздух mail, Сингапур пост, или Изразуваат П : Дали овој производ доаѓаат со мало пакет? A : имаме прогласи пакување детали за опис на секој производ, ве молиме проверете тоа, ви Благодариме ! П : јас сум препродавач, јас би сакал да се купи многу делови од вашиот објект, што е трговија на големо цена? О : Доколку сакате да се купи голема количина, ве молиме испратете e-mail на нас, ние ќе ви даде најдобра цена, благодарение!.


Останатите карактеристики

Дисплеј Тип:
Дигитални
DIY Материјали:
Електрични
Број На Модел На:
HD-6
Со Светлото Или Не:
Yes
Мерен Опсег:
Вода активност 0~1.000 aw
Display mode:
Голем LCD екран 128*64DOTS
мерење на времето:
5~40min/автоматско мерење
Резолуција:
Вода активност
Повторливост:
Напон:
100~230VAC+/-10% 50Hz/60Hz
Сензор:
3
Интерфејс:
RS232 интерфејс или USB интерфејс
Потрошувачка На Енергија:
Мерење поени:
3

Слични понуди