100PCS 0603 1608 чип capacitor 12P 13P 15P 18P 20P 22P 24P 27P 30P 33P 36P 39P 43P 47P 51P 56P 50V MLCC 5% ПСИ

100PCS 0603 1608 чип capacitor 12P 13P 15P 18P 20P 22P 24P 27P 30P 33P 36P 39P 43P 47P 51P 56P 50V MLCC 5%

DEN 36.00
-6 %
DEN 38.40

Тековен


Ви благодариме за вашата посета!
Имаат добро време!


Останатите карактеристики

боја:
12P, 13P, 15P, 18P, 20P, 22P, 24P, 27P, 30P, 33P, 36P, 39P, 43P, 47P, 51P, 56P
Бренд Име:
Х. Т. krqin
Број На Модел На:
0603
Големина:
1.6*0.8
Материјал:
Керамика
Обликот:
SMD
Пакет:
Yes

Слични понуди