Мал прирачник за виткање машина / виткање машина / ZB-L210 (моќни) виткање машина, Максимална свиткување ширина 210mm,дебелина 2mm

Мал прирачник за виткање машина / виткање машина / ZB-L210 (моќни) виткање машина, Максимална свиткување ширина

DEN 3129.60

Тековен

Горниот platen големина состав како што е прикажано подолу. Виткање
3. Ако лист или мала јачина алуминиум, бакар, итн.
Мал прирачник за виткање машина / виткање машина / ZB-L210 (моќни) виткање машина,
Максимална свиткување ширина 210mm,дебелина 2mm
Забележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги плати
данок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни за
никаква царина или данок на увоз
ако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35
Сликата покажува :
Answer : ___________________________ Note : производ како целина нема да има големи промени, но производ ќе се заснова на потребата за технички надградби или мали промени, специфични структурни детали може да бидат малку различни, со опис , најновите промени се како што следува :
На страна и подот на машината се сега една одбор искривен., додека хоризонтална плоча на тоа (ова време, корисникот може лесно да дизајн свој обработка, формирање повеќе богати капацитет). (Боја е портокалова , црна е стар производ)
Размавта обработка на капацитетот :
Максимална ширина и дебелина : 210mm, дебелина 2.
Применливи материјали :
Поцинкуван лим, алуминиум, железо, од нерѓосувачки челик (поради неговата висока јачина, дебелината на мал пати или два пати ширината да се насочува)
Стегање метод :
Виткање машина прифаќа орев со ракав плоча рака да се стега, а под притисок плоча усвојува хоризонтална слот инсталацијата, која може да погодно менгеме на работното парче, која треба свиткување. Минимална свиткување агол : 90 °
Answer : ___________________________ Note : 210mm, се однесува на моментот кога меѓу најдалечните двете завртки. Формирање капацитет, е посилна од V облик на виткање машина.


Останатите карактеристики

Бренд Име:
ZJMZYM
сертификација:
CE
суровини:
челик бар
Дополнителни Услуги:
Обработка
Машина тип:
Притиснете На Кочница
Број На Модел На:
ZB-L210
Материјал / Метал Обработени:
Нерѓосувачки Челик
Автоматизација:
упатство
моќност:
упатство
Број На Производ:
FC1429
Име:
прирачник за виткање машина
Модел:
ZB-L210
Применливи дебелина:
2mm
боја:
Портокал
Пакување големина:
35*11*11cm
Тежина:
5.6kg
Максимална ширина виткање:
210mm

Слични понуди