2018 Нови 5D Современото Живеење Соба Пејзаж Дијамант Насликани Целосна Вежба Ново Сонце на Плажата во Триптих Сликарство Тула, Камен Везени

2018 Нови 5D Современото Живеење Соба Пејзаж Дијамант Насликани Целосна Вежба Ново Сонце на Плажата во Триптих

DEN 2903.00
-37 %
DEN 4608.00

Тековен

Чекор 4 : одговараат на се вежба симбол, најдете соодветните вежба Чекор 5 : да се Отстрани мали фах, соодветниот симбол вежба, кои влегоа во,стап дијамант на платно според соодветниот број. Смола дијамант јаде, не дозволувајте деца да си играат со цел да се избегнат несреќи како што се голтање. Се користи за да клип за џвакање вежба пинцети, пластичен послужавник. [DIY Дијамант сликарство комплет] 1. [Совети] 1. Чекор 6 : Со пенкало вежба се држи стап да се вежба во крајот на крпа на лепак малку по малку да го покажете малку леплива, па се повторува,различни симболи нарекува леплива заврши Чекор 7 : Во случај на лепење на погрешно место, отстрани погрешно дијамант со помош на пинцета. ( Вметнете круг крајот на dotting пенкало во dotting цемент (притисни тешко, инаку цемент може да падне). Дијаманти да остане леплива заболување на стегање. Чекор 8 : Откако ќе заврши, малку притиснете надолу дијаманти со рака или книга да се чува цврсто
. Цртеж треба да се чуваат чисти, Инаку, лепило сила е нарушена. A4 Модел HD цртежи (вклучувајќи цртежи, боја табела) 3.Одлична страна на ѕидот, збогатен дома Свежи дивиот стил, додадете боја на празен ѕид Богата со простор богат живот
Полу-готови производи, треба да се залепи своите дупчење

Производ големина е големината на платно
Ве молиме да контактирате со услуга за други големини
Платно симбол е јасно и уредно наредени непристрасно мрежа не му наштети на очите Комбинација од букви и броеви,Професионален изглед технологија Комбинација од букви и броеви платно со иста боја како дијамант Дополнителни 30%%повеќе дијаманти Користејќи висока густина платно,Платно боја е деликатна Лепак за заштита на животната средина без мирис повеќе здрави Рубикова Коцка Круг вежба Повеќе реални /поубаво /Paste побрзо /Повеќе стереоскопски Лепак за заштита на животната средина без мирис повеќе здрави Висока јачина на топло-топи лепила,супер-лепливи сила долгорочна конзервација не падне вежба
Почитувани, се обрне внимание! Ние се продава дијамант слики се полу-готовиот производ не содржи рамка!Производ големина е големината на платно! Ние се продава дијамант сликарство материјал е смола, целиот мозаик модели се drilled надвор со смола дијамант, база на мапата со лепило фото хартија Производ димензии се наведени во опис на производот во смола вежба за професионални фабрика за масовно производство, но исто така мал, постои неизбежна неисправни вежба, ви Благодариме за разбирањето! Со смола дијамант се случува да биде повеќе со повеќе од 30%, помалку дупчење феномен, генерално, не се појави, ве молиме остатокот увери купување.


Останатите карактеристики

Големина:
135x60cm, 150x70cm, 180x80cm
Дијамант форма:
Круг
Надворешното Пакување:
Обоени Кутија
Шаблон Тип:
Сценско
Употреба:
Мулти-слики
Рамка:
No
Форма:
Три-слика Комбинација
Материјал:
Акрилик
Стил:
Медитеранот
Платно Пакување Метод:
Укината
Pasting Област:
Целосна
Број на Бои:
30-45
Алатки:
Вежба / Точка Пенкало /Глина / резервни торба / пинцети
Материјал:
Основната ткаенина е на платно / Рубикова Коцка дијаманти
Употреба:
Дневна Соба Ресторан спалната соба слики
Тема:
Сценско

Слични понуди