50pcs 3/80mm Соединение Вежба Чистење Сунѓерот Влошки Полирање Подлога Бафер Подлога за Полнење за Автомобил Полирач Брод Полирање

50pcs 3/80mm Соединение Вежба Чистење Сунѓерот Влошки Полирање Подлога Бафер Подлога за Полнење за Автомобил

DEN 1247.52

Тековен

50pcs 3"/80mm Соединение Вежба Чистење Сунѓерот Влошки Полирање Бафер Подлога за Полнење за Автомобил Пескарење, Полирање, Шанса Објект Спецификите Материјал : Пена, Големина : 3 инчи(80mm) Боја : Портокалова, Жолта,Црна,Сина,Бела Погоден за : Шанса, Полирање, Запечатување Глазура Функција (1)поединечно полиран директна употреба. (2)со полирање течност (паста, прав) се користи во врска со површина да се полира за да се постигне подобро полирање ефект. (3)полирање пред постапката може да се справи со трагите. (4)лесен за да го замени. (5)напредна производна технологија, одличен избор (6)може да се мијат, повторна употреба, за да се намалат трошоците, економски Пакет вклучуваат 10 Pcs 3"(80mm) Портокалова Тешко Вафли Полирање подлога 10 Pcs 3"(80mm) Жолта Медиум Тешко Полирање подлога 10 Pcs 3"(80mm) Црни Рамни Мека Полирање подлога 10 Pcs 3"(80mm) Сина Вафли Мека Полирање подлога 10 Pcs 3"(80mm) Бела Рамен Мека Полирање подлога Забелешка 1.Се тресат и пред полирање агент сила, со цел да се одржи добар ефект. 2.сите полирање дискови кои треба да се мијат пред употреба, мазна, да се осигура дека нема остаток во честички. По употреба, тие треба веднаш да се исчистат, сушени во сенка. 3.работата мора да биде управувана само во затворен простор и да се избегне паѓање песок боја предизвика гребнатини. 4. Кога го користите полирање машина, ќе треба да избегнуваат подолг престој во телото аголна позиција, па како не, да се фрли боја изложени. 5. Забелешка безбедно користење на абразивни машини за полирање.


Останатите карактеристики

Подлога Материјал:
Сунѓерот
is_customized:
Yes
Големина:
3/80mm
Употреба:
Дома, DIY
Број На Модел На:
50pcs 3/80mm
Надворешниот Дијаметар:
3/80mm
Бренд Име:
SPTA

Слични понуди