Електромагнетниот Вентил Месинг 2W250-25K 220V 1 2Position 2Way Нормално отворен за Вода Воздух

Електромагнетниот Вентил Месинг 2W250-25K 220V 1 2Position 2Way Нормално отворен за Вода Воздух

DEN 863.52

Тековен


Објектот спецификите
is_customized : Да
Модел : 2 W250-25 K-AC220 V
Материјал : Месинг
Притисок : Среден Притисок
Температура на Медиумите : Средна Температура
Моќност : Електромагнетниот
Standard or Nonstandard; Strandard
Структура : Контрола
Опис на производот
Работниот Медиум : Воздух,Вода,Нафта,Гас
Движење Шема : Директно Се Вози Тип
Тип : Нормално Отворен Тип
Отворот на Проток : 25mm
CV12
Порт Големина : 1"
Работата Течност Вискозност
Работен Притисок : Воздух : 0 ~7 MPa/ Вода : 0 ~5 MPa/ Масло : 0 ~5 MPa/Гас : 0~7 Mpa
Max. Притисок Отпорност : 10.5 kgf/cm 2
Напон Спектар ±10%
Материјал На Тело : 2 W : Месинг
Материјал на Нафта Печат : NBR,EPDM или VITON


Останатите карактеристики

Притисок:
Среден Притисок
Бренд Име:
MIDCOOL
Температура на Медиумите:
Средна Температура
Број На Модел На:
2W250-25K
моќност:
пневматски
Материјал:
Дувачкиот
Структура:
Дијафрагмата
Медиуми:
Вода
Извор На Енергија:
AC
Standard or Nonstandard:
Стандард
Порт Големина:
1
Работниот Медиум:
воздух,вода,нафта,гас
Движење Шема:
Директна Се Вози Тип
Тип:
Нормално отворен Тип
Max. Притисок:
10.5 kgf/cm2

Слични понуди